מתקפת חמאס – בחג המולד בלונדון: צפו בסרטון הוויראלי של השגרירות בבריטניה

השגרירות הפיקה סרטון המדמה את מתקפת הטרור – כפי שהייתה מתרחשת בבית טיפוסי בבירת אנגליה. בסרטון המצמרר, שמסתיים בשאלה “אם אלו הייתם אתם?”, נראים בני משפחה יורדים למקלט, עד שהמחבלים פורצים לבית וחוטפים אותם. מובילת הפרויקט: “הרעיון – לחבר את הצופים הבריטים לאירועים הקשים”

מתקפת הפתע של חמאס – בלונדון: שגרירות ישראל בבריטניה יזמה פרויקט מיוחד בניסיון לחבר את הקהל הבריטי לאימה שחוו תושבי העוטף ב-7 באוקטובר. צפו בתוצאה המצמררת:

בסרטון שהפיקה השגרירות, שאותו שיתף סגן השגריר בלונדון אורן מרמורשטיין, נראית הדמיה של מתקפת הטרור של חמאס בבית לונדוני טיפוסי בחג המולד. במהלך הסרטון בני הבית נראים יורדים למקלט בשעות הבוקר, עד שהמחבלים פורצים וחוטפים אותם, בדומה לסיוט שעברו רבים מתושבי העוטף. הסרטון, שאורכו דקה וחצי, מלווה בכתוביות המציינות את השעה, בהתאם להתרחשות האירועים באותה שבת בעוטף, ומסתיים בשאלה: “מה אם אלו הייתם אתם?”. 

הסרטון הפך לויראלי וזכה לתהודה רחבה, בין היתר ברשת החברתית X (טוויטר לשעבר), שם הגיע ל-100 אלף צפיות תוך פחות משעתיים. בציוץ, מורמורשטיין כתב לצד הסרטון המצורף: “לונדון. יום חג המולד. הבית שלכם ויקיריכם. מה אם אלו הייתם אתם?”.

התגובות שהתקבלו בשגרירות היו יוצאות דופן: נאמר להם בין היתר שהסרטון “מטלטל”, “מקפיא עד אימה” ו”ריאליסטי להחריד”.

הודיה אבזדה, שהובילה את הפרוייקט מטעם שגרירות ישראל בלונדון, סיפרה: “הרעיון מאחורי יצירת הסרט הוא לחבר את הצופים הבריטים לאירועים הקשים שקרו בישראל ב-7 באוקטובר. גיבשנו, השגרירות בשיתוף עם יוצרים ישראלים החיים בלונדון, את הרעיון לייצר סרטון אשר יגרום לבריטים להרגיש בנעליים שלנו לדקה וחצי.

false

“הסרטון נוצר מתוך מחשבה שהאירועים בישראל נתפסים על ידי הבריטים כמלחמות שרחוקות מהם ולא משהו שהם יכולים להרגיש על בשרם כפי שהסרטון מראה. התוצאה מדברת בעד עצמה ומחברת את הצופה אוטומטית לנעשה בישראל”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes