המעצמה העולה מהמזרח

אחרי שעקפה את סין בתואר המדינה עם האוכלוסייה הגדולה בעולם, הודו שברה שיא נוסף בשבוע שעבר – והשמיים כבר לא הגבול. איך המדינה עם התשתיות הרעועות הפכה למעצמה שמושכת חברות גדולות בעולם? האם הודו הופכת לסין החדשה? ומה האינטרס ההודי ביחסים עם ישראל? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי

false false

האזינו לפרק של הכותרת – פודקאסט החדשות היומי של ynet. והפעם: המעצמה העולה מהמזרח.

בשבוע שעבר הגיעה הודו לשיא כשהפכה למדינה הרביעית שנחתה על הירח, והראשונה שעשתה זאת בקוטב הדרומי של הירח. ארבעה חודשים קודם לכן, קבעה הודו שיא נוסף, כשעקפה את סין והפכה למדינה עם האוכלוסייה הגדולה בעולם. ואם מסתכלים קדימה – עד 2030 ההערכות הן שהודו תהיה הכלכלה השלישית בגודלה בעולם. 

יחד עם נינה סלמה, מומחית למדיניות חוץ מאוניברסיטת רייכמן, ניסינו להבין את הסיפור של הודו. איך המדינה עם התשתיות הרעועות והערים הגדושות מתקדמת לעבר מעצמת ענק? האם הודו תהפוך לסין החדשה? ואיך זה משפיע על ישראל? האזינו לפרק.

בכל יום בוחנים אנשי ynet ו”ידיעות אחרונות”, לצד מומחים ופרשנים, את הנושאים הבוערים שעל סדר היום. אתם מוזמנים להאזין לנו כאן ב-ynet, ולעקוב אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים לשמוע פודקאסטים. בכל מקרה את כל הפרקים תוכלו למצוא כאן: עמוד הבית של הכותרת – פודקאסט החדשות של ynet.

false

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes