רילוקיישן לנכס? תתפלאו, גם זה קיים בעולם העיצוב

המעצבת רוני שני פלדשטיין נקראה פעמיים לדגל. בסיבוב הראשון, מתווכת אזורית מכפר סבא הירוקה פנתה לרוני לבצע הום סטייג’ינג לנכס בעל פוטנציאל אדיר שנבלע בעומס הנמכות גבס, ואובר צבעוניות ללא קו אדריכלי מנחה. מטבע הדברים הנכס עמד זמן רב בשוק ולא נמכר, ואז הגיעה רוני.

אדריכלות ועיצוב פנים: רוני שני פלדשטיין

צילום: אורית ארנון

ארונות: ריביירה

שטיחים: השטיח האדום

אקססוריז: יוניק דברים מיוחדים

“מהרגע שנקראתי לדגל התאהבתי בנכס הודות לפוטנציאל העצום שטמון בו”, משתפת רוני. כמעצבת מנוסה, היא הצליחה לראות מבעד לרעשי הרקע העיצוביים שהבריחו לקוחות – דופלקס חלומות אטרקטיבי, וידעה שבמספר צעדים ניתן יהיה להכשיר את הנכס למכירה.

במסגרת תהליך ההום סטייג’ינג, סילקה רוני כמות עצומה של אלמנטים, כשלחלקם עשתה רילוקיישן לחללים אחרים, בצעה טאץ’ אפ יסודי והדירה הוכשרה למכירה. תוך זמן קצר היא נמכרה לזוג בשנות ה-30, הוא הייטקיסט, היא בנקאית + 3 ילדים קטנים שרצו דבר אחד: לתכנן מחדש את דופלקס חלומותיהם.

בשתי מילים: לבצע מהפך.

הלקוחות שלא ידעו על ההיכרות בין רוני לנכס מגלגולו הקודם, ביקשו בפגישת הייעוץ “לנקות את הרעש, להרגיע, ולצקת בו מראה רך ומזמין”, היא משתפת. “כבר מרגע זה היה ברור שהלוק הכללי של הבית יהיה לבן מרגיע, ולכל חלל לתת אפיון ייחודי שיהפוך אותו לנעים ומפנק”. בתום 3 חודשים אינטנסיביים, חל המהפך המיוחל.

תגדירו דופלקס הפוך

בניגוד לדופלקסים בהם עולים מקומת המגורים והחללים הציבוריים לקומת חדרי השינה, במקרה שלנו נכנסים מקומת המגורים ויורדים למפלס התחתון המאכלס את חדרי השינה.

מרגע הכניסה לדופלקס, נחשפים לסלון רחב ומפנק שעוצב בגוונים בהירים ונועד לאירוח. ספת עור, כורסה מפתיעה וזוג שולחנות צד זכוכית יוצרים תחושת רוגע וריחוף, כשהשטיח בטקסטורה מעודנת מוסיף לרוך ולחמימות. הגוונים הרכים לצד בחירת החומרים מספקים את האסקפיזם הנחשק אליו מייחלים בני הזוג וילדיהם.

בהמשך מפלס זה, אוחדו פינת האוכל עם המטבח, ותוכנן אי מודולרי שממנו ממשיכה פינת האוכל עם אופציית הפתיחה. האי מהווה אלמנט מקשר באופן ספייס. גם המטבח עיצבה רוני בגוונים בהירים שקיבלו טוויסט חם באמצעות מסגרת עץ היקפית במינון מעודן הזורקת קריצה למזנון העץ בסלון, לאי לאזור הפתוח של מוצרי החשמל ולרגלי הכיסאות.

בקו רציף למטבח תוכננה “פינת רביצה משפחתית” בעל וייב משלה שאובזרה בספריית עצומה וצבעונית ממול לספת הרביצה. הספרייה העוצמתית נצבעה בגוון טורקיז המהווה כתם צבע עם נוכחות, אך עדיין שומר על סקאלת הצבעים המרגיעים.

בדופלקס ההפוך, גרם המדרגות יורד מטה מהמפלס הציבורי למפלס הפרטי בו ממוקמים חדרי השינה והחללים הרטובים.

“המדרגות”, אומרת לנו שני, “מעבר היותם אלמנט שמעביר אותך ממפלס A למפלס B , הם אלמנט עיצובי לכל דבר, יוצרים תנועה בחלל”. מנקודת התייחסות זו, היא חיפתה את המדרגות בעץ שיוצר חיבור בין אלמנט העץ במפלס העליון, הציבורי, לבין חללי השינה.

חדר שינה מאסטר עוצב בסגנון מודרני המתאפיין בניקיון ומינימליזם. בניגוד למצופה שהמיטה צמודה לקיר, שברה רוני את התבנית המוכתבת מראש, והעמידה אותה במרכז החדר כשגב המיטה מכיל יחידת נגרות משגעת הכוללת שידות ושידה אחורית נסתרת. גב המיטה פונה לארון קיר היקפי המנצל את השטח באופן מיטבי ומכיל אחסון רב. חלומה של כל אישה, חלומו של כל שוחר ארגון וסדר. מול המיטה מוקמה טלוויזיה על עמוד בסגנון המתכתב עם נגרות המיטה.

חדרי הילדים הותאמו אינדיבידואלית בקלאסיקה התואמת לגוונים שאהבו. “כדי להעניק עומק ועניין, יצרנו לוקים צבעוניים של צביעה אומנותית שנועדו להדגיש חלקים מסוימים בחדרים” מסבירה רוני.

בכלל, רוני שוחרת חשיבה מחוץ לקופסה ויצירת אלמנט ה-WOW. זה ניכר בכל פינה בבית ותורם לאפיון בלעדי לכל חדר.

אז מהו ה-DNA של חדרי הילדים? לארגן פינות ייעודיות לשינה, משחק ושיעורי בית, לצבוע בצבעים שהילד מתחבר אליהם ולתת טוויסט המספר את ההובי של הילד. ו… תמיד אפשר לעלות לפינת הרביצה בקומה העליונה.

ללא ספק, הדופלקס ההפוך עבר מהפך שהוכיח את כוחו של תכנון אדריכלי מושכל ובחירת חומרים מדויקים. מעבר להגשמת חלומם של הלקוחות, הייתה כאן היכרות מקדימה של המעצבת עוד בשלב התאמת הנכס למכירה, אותו שלב שלקוחות פוטנציאליים ברחו מהנכס עקב תכנון עמוס, ואז הגיעה רוני וראתה את הפוטנציאל הגלום בו. 3 חודשים ומעצבת שמתחברת לנכס ולצרכי הלקוחות, זה כל מה שצריך.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes