ההפגנות נגד ההפיכה המשטרית נמשכות הערב: “מנסים להרדים את המחאה”

תנגדי המהפכה המשפטית מפגינים גם הערב (יום שבת), חרף ההידברות בבית הנשיא – ויומיים אחרי ההפגנה של תומכי המהפכה בתל אביב. כמדי שבוע, גם הערב ההפגנה המרכזית נערכת ברחוב קפלן בתל אביב, כשבמקביל מתקיימות מחאות בכ-150 מוקדים נוספים. כלכליסט מדווח.

19:45 – באגודה למען הלהט”ב הגיבו לכתובות “כהנא חי” שרוססו על קיר וחלון תצוגה של המרכז הגאה בשרונה בתל אביב, ואמרו: “זו נורת אזהרה מהדהדת למקרה האלימות הבא נגד להט”ב. הלהט”בופוביה כבר משתוללת בשטח ואנחנו רואים אותה ברחובות. בשבוע האחרון, ראינו עלייה של פי ארבעה בכמות הדיווחים על להט”בופוביה במרחב הציבורי ובהפגנות עם חברי קהילה שהתמודדו עם קללות, יריקות, איומים, שריפת דגלי גאווה ואף אלימות פיזית. זו חובתה של הממשלה לגנות את השנאה הזאת ולפעול לפני שיהיה מאוחר כדי להבטיח ביטחון אישי מלא לחברי וחברות הקהילה הגאה”.

19:40 – אלפים מפגינים נגד המהפכה המשפטית גם בחיפה: “תחוקק עד מחר, אתה נבצר”

19:10 – כתובות “כהנא חי” רוססו על קיר וחלון תצוגה של המרכז הגאה ברחוב אלוף אלברט מנדלר בשרונה בתל אביב. המשטרה פתחה בחקירה. (ynet)

18:20 – כ-4,000 מפגינים נגד המהפכה המשפטית חסמו את צומת כרכור לתנועת כלי רכב. (איתן גליקמן)

17:00 – מאות מפגינים נגד המהפכה המשפטית בצומת פארק המדע ברחובות. הצומת נחסם לתנועת כלי רכב. (מאיר תורג’מן)

16:50 – העצרת המרכזית בקפלן תחל בשעה 19:30, ולפניה תתקיים צעדה שתצא מרחוב רוטשילד 1 בשעה 18:30. בין הנואמים: ראש אמ”ן לשעבר האלוף בדימוס עמוס מלכא, ויועץ התקשורת לשעבר של בנימין נתניהו, יוסי לוי. “אנחנו נמצאים ארבעה שבועות מהרגע שבו הממשלה תביא את חוקי הדיקטטורה להצבעה בכנסת”, נמסר מהמוחים. “מאות אלפים ברחובות הם המעצור היחיד בפני הדיקטטורה”.

לטענת המוחים, הפגנות יתקיימו מצומת הגומא שבצפון ועד לאילת – ובין היתר בנתניה, בכפר סבא, בבאר שבע, בתל אביב, בחיפה, בראשון לציון וערים נוספות. “כל מי שקרא השבוע את האמירות של שר המשפטים ובכירים נוספים בקואליציה, מבין שלצערנו הם לא רוצים להגיע להסכמות רחבות – אלא רק להרוויח זמן ולהרדים את המחאה”, טענו. “זהו הזמן הקריטי ביותר מאז קום המדינה. כמו בפולין הם לקחו זמן להתארגנות מחדש בדרך לדריסת הדמוקרטיה. ההפגנות קריטיות לעתיד המדינה”.

השבוע עורר חבר הכנסת חילי טרופר סערה, כשאמר בריאיון ב-ynet radio כי אין לאופוזיציה כוונה להתפשר ולאפשר לקואליציה שליטה בוועדה לבחירת שופטים. שר המשפטים יריב לוין הגיב וטען כי הוא מנסה לפוצץ את השיחות ו”להבעיר את המדינה”, וטרופר מצידו הבהיר כי מטרת ההידברות היא לחפש הסכמות חרף העמדות המנוגדות. בהמשך שוחחו טרופר ולוין במטרה להרגיע את הרוחות.

לאור הסקרים שמצביעים על ציבור גדול שתומך בהידברות בין הצדדים, מעניין יהיה לראות כמה ישתתפו במחאות הערב. בימי השיא של המחאה, נציין, השתתפו בהפגנה בקפלן מאות אלפי אנשים, ולצד זאת השתתפו עשרות אלפים אחרים בערים השונות. בחיפה, שבה התקיימו הפגנות בהשתתפות עשרות אלפי אנשים, אמורה להתקיים מחאה גם הערב – במקביל למשחק העונה באצטדיון סמי עופר בין מכבי חיפה להפועל באר שבע. המוחים יקיימו צעדה שתצא ב-18:30 מהאודיטוריום למרכז חורב בחיפה, שם תחל ההפגנה המרכזית ב-19:30. בין השאר ינאמו בהפגנה ליאור שליין, יאיא פינק, נשיא הטכניון לשעבר פרץ לביא ואחרים.

בזמן ההפגנות עלולות להתרחש חסימות כבישים ספונטניות ברחבי הארץ. לצד זאת כבר עתה ידוע על רחובות שייחסמו בתל אביב ובחיפה מבעוד מועד על-ידי המשטרה, כדי לאפשר את קיום המחאות. מהמשטרה נמסר כי בעקבות ההפגנה בתל אביב, החל מהשעה 16:30 ייחסמו לתנועה הרחובות הבאים:

רחוב קפלן מרחוב אבן גבירול עד דרך מנחם בגין לשני הכיוונים.

צומת קפלן דרך מנחם בגין לצפון ולדרום (התנועה תופנה לשיקועים).

רמפות גשר השלום יסגרו לצפון ולדרום (לא תהיה אפשרות לרדת לכביש 20).

יגאל אלון – השלום למערב.

יגאל אלון – תוצרת הארץ (כלי הרכב יופנו לרחוב תוצרת הארץ).

השלום – תוצרת הארץ ( כלי הרכב יופנו מזרחה ).

השלום – עליית הנוער למזרח.

יגאל אלון – השלום לדרום.

יגאל אלון – יצחק שדה לצפון.

יצחק שדה המסגר לצפון.

בן אביגדור – מניעת יציאה למסגר.

הרחובות מיגאל אלון: עמינדב, קרמניצקי, תובל, ויקי שירן והיציאה מתחנת הדלק – התנועה תתאפשר מרחוב הסוללים.

אלה הרחובות שייחסמו בחיפה החל מהשעה 17:30:

צומת חורב מכל הכיוונים

שדרות הנשיא מצומת הביכורים לכיוון מרכז חורב בשני הכיוונים

בזמן התהלוכה – הכניסה והיציאה משכונות כבביר, כרמליה ומשבור תתאפשר דרך רחוב הצופים ודרך הים

שדרות הנשיא/מוריה ייחסמו בקטע שבין הביכורים, וולפסון וצפרירים – ובהמשך שדרות מוריה מצומת צפרירים ועד מרכז חורב והרחובות הסמוכים

צומת פיק”א / חורב / גת

צומת פיק”א / הדסה לכיוון מרכז חורב

צומת פיק”א / הראל לכיוון מרכז חורב

צומת רחוב חורב / פרויד לכיוון מרכז חורב

צומת דישראלי / חורב לכיוון מרכז חורב

צומת מאפו / מוריה לכיוון מרכז חורב

התנועה מכיכר ספר למרכז חורב תתאפשר עד לצומת מאפו לבאים לכיוון בית חולים כרמל בלבד

היציאה דרך רחוב מאפו שמאלה לכיוון כיכר ספר

ההגעה לביה”ח כרמל ורחוב הרופא תתאפשר מכיוון רחוב פרויד/ ויתקין/ סמולנסקין/ הרופא/ רנ”ק בלבד. בקטע שבין ויתקין/ סמולנסקין ועד רחוב הרופא ובהמשך רחוב רנ”ק (כניסה לבי”ח כרמל) התנועה תופנה באמצעות הכוונת השוטרים בניגוד לכיוון התנועה, כדי לאפשר מעבר חופשי לשכונה ולבית החולים. בנוסף, בזמן מעבר התהלוכה וחסימת רחוב מאפו מוריה, ישתנו הסדרי התנועה לדקות ספורות עד לפתיחת הצירים.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes