“תקף עם קנקן ענק”: צעיר שעובד בקונסוליה הישראלית בניו יורק נאשם בניסיון רצח

תקרית דיפלומטית בחוף המזרחי? יונתן מימון, צעיר בן 24 שעובד בקונסוליה הישראלית בניו יורק, מואשם בניסיון רצח לאחר שתקף אדם וחבט בו עם כד זכוכית ענק מבלי התגרות מצידו בעודו חשוף חזה חזה מחוץ למועדון לילה במנהטן. יונתן הוא בנו של ישראל מימון, איש ציבור ישראלי שכיהן כנשיא והמנכ”ל של ארגון הבונדס. 

לפי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, מימון השתולל עם בקבוק הזכוכית בנפח 1.75 ליטר לאחר שביקר במועדון לילה בסוהו ב-26 בפברואר, ופגע בראשו של גבר בן 42 שבע פעמים עד שהכד נשבר. מימון ניצב בפני חמש עד 25 שנים מאחורי סורג ובריח. 

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

לפי הדיווחים מימון ניגש אל הקורבן ששמו לא נמסר בזמן שעמד ברמזור והמתין לאור הירוק. מימון – שתפקידו בקונסוליה לא נמסר – מואשם בכך שהיכה את קורבנו בעוצמה פעם אחת בראשו, מה שגרם לקורבן ליפול ארצה, ללא כל התגרות מצידו. זה לא עצר את התקיפה, כשהשוטרים אומרים כי מימון נראה מכה את קורבנו שש פעמים נוספות.

לפי המשטרה מימון עצר רק כאשר בקבוק הזכוכית התנפץ לאחר שהנחית את המכה השביעית. פרמדיקים פינו את הקורבן לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בלוויו כשהוא סובל מדימום מוחי וחתכים מרובים, לפי משטרת ניו יורק.

מימון מואשם עוד בשימוש באותו כד כדי לנפץ חלון של מונית אובר חולפת רגעים לפני תחילת האלימות. בצילומים שהוקלטו ממונית, ושוחררו על ידי משטרת ניו יורק, נראה אדם שדומה מאוד למימון משתולל ברחוב תוך כדי נסיעה במיכל הזכוכית הריק. לימוזינה לבנה צולמה בחוסר מעש מאחורי התוקף, שמשך את חולצת הטריקו הלבנה שלו על כתפיו כדי לחשוף את פלג גופו המקועקע.

דובר משטרת ניו יורק אמר שיש להם “תיק חזק” נגד מימון, שתועד מבלה במועדון הלילה גוספל זמן קצר לפני התקיפה. התובעים אמרו כי יש להם קבלות על כרטיס אשראי מגוספל המוכיחות שמימון היה שם.

לא ברור מה – אם בכלל – גרם לזעם האלים לכאורה של מימון. לא ברור אם מימון פגש את קורבנו לכאורה בתוך המועדון לפני ההכאה, ואם הוא נשאר מועסק בקונסוליה הישראלית.  

מימון נראה מבויש מחוץ לבית המשפט הפלילי במנהטן ביום שישי, כשהוא שוחרר בערבות של 25,000 דולר. הוא עומד בפני בין חמש ל-25 שנים מאחורי סורג ובריח אם יורשע באשמת ניסיון הרצח.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes