שלמה ארצי: “אני מפחד להשמיע את קולי? אני חרד ממה שקורה במדינה שמשנה את פניה”

הזמר שלמה ארצי עלה הערב (ה’) לראשונה להופעה בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב, כשברקע האשמות, בין היתר של אחינועם ניני, שלא התבטא על המצב במדינה. 

“זה כבר שבוע ימים שאני שומע מכל הכיוונים למה אני לא משמיע את קולי והאם אני מפחד להשמיע את קולי”, אמר ארצי על הבמה, “קודם כל אני רוצה להגיד שאני מפחד וחרד ממה שקורה בארץ שמשנה את פניה. ואם אתם רוצים לדעת באמת ממה אני מפחד בלילה – מהקב”ה”.

הרפורמה בעולם התרבות, סיקור נרחב:

  • אחינועם ניני נגד שלמה ארצי: “חלבי ורופס”
  • מחאת הסופרים נגד הרפורמה המשפטית: “אנחנו נלחמים על חייה של המדינה”
  • ריטה קוראת לפשרה: “עצרו ודברו, לפני שיהיה מאוחר מדי”
  • ירדנה ארזי: “לקרוא לאנשים ששירתו בקרבי ‘אנרכיסטים’, זה עלבון”
  • שחקנים נגד יושבת ראש שח”ם ריקי בליך: “לא איגוד פוליטי. הסירי התנגדות לרפורמה”

עוד הוסיף ארצי: “ובאשר לקול שלי אם הוא נשמע או לא, אני תמיד חשבתי שהדעות שלי והמחשבות שלי נמצאות עמוק בתוך השירים שלי וחשבתי שבגלל זה באתם היום כנראה, אבל אנחנו נמצאים בסיטואציה ואני באמת חרד מה יהיה איתנו ואני מפחד שזה ייקח לנו את הצביון שלנו”. בהמשך עקץ הזמר על הבמה ואמר: “אני מקווה שאמרתי משהו, אני לא איזה נואם גדול”.

“אני בן אדם כותב שירים, שנים אני חי בכתיבת שירים. אז חוץ מהמילים חשובה מאוד גם המדינה. בסוף נצטרך לדבר, אני מוכן לבוא לשם להגיש קפה אם רוצים, זבוב על הקיר, ליווי גיטרה, מה שאפשר. אין לנו מדינה אחרת”, הוסיף ארצי.

מוקדם יותר היום הזמרת אחינועם ניני כתבה טקסט חריף נגד אמנים באופן כללי, וציינה במיוחד את ארצי, אחרי שלא התבטאו “מספיק” כדבריה בכל הקשור למתרחש במדינה סביב השינויים המתוכננים במערכת במשפט. 

“שנים של שתיקת האמנים, שמתחבאים מאחורי תירוצים מכאן עד סוף העולם וכשהם כבר אומרים משהו זה כל כך חלבי ורופס שלא אמרו כלום (בסגנון שלמה ארצי), שחס וחלילה לא יבואו אליהם בטענות ויבטלו איזה כרטיס למופע, יכעסו עליהם, ולא יתנו להם האהבה שהם כל כך מכורים לה, תרם למצב שאנו נמצאים בו”, אמרה ניני והוסיפה, “אדם צריך להחליט, מי הוא ומה הוא, מה יאמר לילדיו ומה חשוב לו, איך הוא חי עם מצפונו ואיך הוא משתמש בכוח שלו”.

עוד הוסיפה ניני: “מאחר והעבר כבר עבר, אפשר להתחיל היום. עכשיו. לא מאוחר. קומו, ועשו מעשה אמיץ. מה עוד צריך לקרות בשביל שיצאו אמנים גדולים וחזקים עם השפעה על הקהל וייקחו אחריות? כמה דם, זעם, טירוף, פוגרומים, דריסות, גזענות, חמדנות, אלימות, משיחיות, אסונות? קומו, היום, ועשו מעשה אמיץ וערכי”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes