חבר כנסת בליכוד: “מה המחיר שנשלם עד שנגיע לעמק השווה”?

חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) שוחח הבוקר (שישי) עם ניסים משעל בתוכניתו ב-103FM, והתייחס לקריאה המשותפת שיצאה השבוע מטעם גורמים במפלגתו יחד עם אחרים במחנה הממלכתי, להידברות בנושא הרפורמה המשפטית. “לצערי אנחנו הגענו למצב שהלהבות הולכות וגבוהות מיום ליום”, ציין.

אומר דבר אחד ומתכוון לאחר: איך אפשר להידבר עם אדם כמו שמחה רוטמן?

עם זאת, הציג תחזית אופטימית מבחינתו: “אני מאמין שבסוף כן תהיה הידברות. מי שמאמין ברפורמה מבין שלא מספיק לקבל תמיכה בכנסת. יש לנו את הרוב, ויהיו 64 אצבעות בעד הרפורמה, אבל צריך לקבל תמיכה ציבורית רחבה ואת זה עושים על ידי שיח ועל ידי הידברות. דרך אגב, המכתב שכתבנו קרא לדבר, לשבת ולדבר. אני מאמין שבשיח יש נושאים ברפורמה שאפשר להגיע להבנה רחבה עליהם די בקלות”. 

“השאלה הגדולה היא מה המחיר שנשלם עד שנגיע לעמק השווה,  באתי ואמרתי מההתחלה: חברים, אנחנו נגיע, הרפורמה תעבור, אולי לא במאה אחוז כמו שאנחנו רוצים. אני מוטרד מהמחיר ולכן, אני קורא להידברות”, ציין. 

“כל אחד בוחר את הדרך והסגנון שלו”, אמר בנוגע לרוב חברי הכנסת במפלגתו שלא הצטרפו לקריאה להידברות, והוסיף: “צריך להרחיב את מעגל התמיכה, זה הדבר החשוב. אם לא נעשה את זה בעוד מספר שנים יבוא רוב אחר בכנסת והוא יהפוך את ההחלטות הללו מהר מאוד. מכיוון שאני מאמין בשינויים אני חושב שצריך לעשות אותם בצורה אחרת, בדרך יותר חכמה, ולשתף אנשים. גם בצד השני אין אחדות דעים – יש אנשים כמו לפיד, שהתאהב בהפגנות,במחאה, במיליטנטיות, ויש גורמים אחרים, ממלכתיים יותר, שכן רוצים להרגיע את המצב ולראות איך אנחנו יכולים להגיע לעמק השווה”. 

סייעה בהכנת הכתבה: עדן בן ארי, 103FM.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes