הפגנות מול בתי הנשיא ופוליטיקאים, יו”ר השב”כ לשעבר לדיכטר: “דחליל. איפה הביצים שלך?”

יממה לפני ההפגנות ההמוניות הצפויות במוצאי השבת, נערכו הפגנות מול בתיהם של שרים וח”כים מהליכוד, בהם גלנט, דיכטר ואדלשטיין. יו”ר השב”כ לשעבר כרמי גילון הפגין מול בית דיכטר, שכיהן גם הוא כראש השב”כ. עשרות מחו מול ביתו הפרטי של הרצוג בתל אביב: “בוז’י, צא בקול ברור נגד ההפיכה”

כמו החקיקה שמקדמת הקואליציה, גם המחאה הנרחבת נגד המהפכה המשפטית לא עוצרת והפגנות נערכו היום (ו’) מול בתיהם של כמה וכמה פוליטיקאים מהליכוד בדרישה שאלו ייצאו נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט. גם מול ביתו הפרטי של הנשיא יצחק הרצוג בתל אביב הפגינו מאות איש, ובאחת ההפגנות, מול ביתו של השר וראש השב”כ לשעבר אבי דיכטר, השתתף קודמו בתפקיד כרמי גילון. גילון סיפר כי דיכטר נתן לו לפני שנים רבות ביצי אבן כמתנה, והניף במחאה ביצים רגילות תוך שהוא שואל: “איפה הביצים שלך?”.

אחרי שהפגינו מול בתיהם של השר יואב גלנט, השרה עידית סילמן, ח”כ יולי אדלשטיין התאספו אחר הצהריים עשרות איש גם מול ביתו של הרצוג בשכונת צהלה בתל אביב. המפגינים מחו נגד מתווה הפשרה שהנשיא מנסה לקדם, שלטענתם תוצאתו תהיה “חצי דמוקרטיה”. הם קראו בין היתר “לא, לא לא ניתן דיקטטורה לכונן” ו”בוז’י – הגיע הזמן שתצא בקול ברור נגד ההפיכה”.

כבר מוקדם בבוקר הגיעו עשרות מפגינים למושב עמיקם ומחו ליד ביתו של השר גלנט. המפגינים קראו “גלנט גלנט תתעורר, הדמוקרטיה שלנו מתרסקת” ונעו עם דגלי ישראל וזמבורות. בהמשך עזב גלנט את ביתו עם מאבטחיו, והמפגינים טענו: “השר גלנט עזב באמצע ארוחת הבוקר כי פחד מלשמוע את האמת על חלקו בהרס המדינה. הספקנו לצעוק לו כמה משפטים לפני שנכנס לרכב וברח. המסר הוא ברור – הם לא ימשיכו לחיות את חייהם כרגיל כשהמדינה נהרסת. בכל מקום שהם יהיו, אנחנו נהיה להבהיר להם שהם אחראים על החורבן”.

מול ביתה של השרה להגנת הסביבה סילמן ברחובות התאספו גם כן עשרות איש – והמשטרה הרחיקה את המפגינים כ-100 מטרים מהבית כדי לא להפריע לשכנים. המפגינים עמדו שם כשעה לפני שהתפזרו, וקראו לסילמן לעשות מעשה ולצאת נגד החוקים שיהרסו לדבריהם את הדמוקרטיה. הם נשאו שלטי מחאה שונים וצעקו לסילמן: “בושה, בושה”. 

אחד המפגינים, בועז שדה מרחובות, הזכיר כי גם בתקופת הממשלה הקודמת הפגינו מול בית השרה – אבל אז היו אלה אנשי ימין שדרשו כי היא תסייע בהפלת ממשלת לפיד-בנט, דבר שבסופו של דבר אכן קרה. “הגענו אל השרה סילמן הביתה כדי לומר לה שהיא עברה לצד הלא מוסרי של המפה הפוליטית ויש לה דרך חזרה לצד הפוליטי שיש בו יושרה והגינות, המקום שהיא הייתה בו לפני שהיא הייתה מבין אלה שהפילו את הממשלה (הקודמת)”, אמר שדה. “היא נכנעה לאלה שבאו לביתה איימו עליה והטרידו אותו עד שהצליחו להפוך אותה לעריקה כדי שביבי יחזור לשלטון”.

כאמור, גם מול ביתו של שר החקלאות דיכטר נערכה הפגנה, שבה השתתפו כחמש מאות איש.  בין המפגינים נמנה ראש השב”כ לשעבר כרמי גילון, שכיהן בתפקיד בין 1995 ל-1996, והוא סיפר כי החזיר לדיכטר ביצי אבן שזה נתן לו במתנה. “איפה הביצים שלך דיכטר? נראה ש-27 שנים אחרי הוא זקוק להן יותר ממני”. הוא הוסיף: “יא ראיס אל שב”כ דיכטר, אנחנו רוצים לשמוע את הקול שלך. אתה דחליל אבו נביל?”.

עשרות מפגינים התאספו גם מול ביתו בהרצליה של ח”כ יולי אדלשטיין, יו”ר ועדת חוץ וביטחון, ובין היתר הניפו שלטים שעליהם נכתב: “יולי, אסיר ציון גיבור – התיתן ידך לביטול הדמוקרטיה?”. אדלשטיין, יצוין, חתם השבוע יחד עם ח”כ דני דנון מהליכוד וחברי הכנסת גדי איזנקוט וחילי טרופר מהמחנה הממלכתי, על מכתב משותף שבו קראו להיענות למתווה הפשרה של הרצוג. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes