נגע סרטני הוסר מגופו של ביידן: “לא זקוק לטיפול נוסף”

רופאו של הנשיא הודיע כי בבדיקה שגרתית הוסר מהחזה שלו נגע שהתברר כסרטן מסוג קרצינומה של תאי הבסיס – הסוג הנפוץ ביותר של סרטן עור שלא נוטה להתפשט. “הפצע החלים יפה”, מסר הרופא. ביידן יעבור בדיקות מעקב, ברקע: השאלה האם יתמודד לכהונה נוספת – שאם ייבחר ישלים אותה בגיל 86

הבית הלבן הודיע הערב (יום ו’) כי נגע עור סרטני הוצא מגופו של הנשיא ג’ו ביידן. הנגע, כך מסר רופאו של הנשיא בן ה-80, הוסר מהחזה שלו במהלך בדיקה רפואית שעבר לפני כשבועיים, ובדיקה שנעשתה לרקמות שהוסרו גילתה כי מדובר בגידול של סרטן מסוג קרצינומה של תאי הבסיס. מדובר בסוג הנפוץ ביותר של סרטן עור, והוא נוטה להתפתח לאט מאוד. רופאו של ביידן הדגיש כי הנשיא לא נזקק לטיפול רפואי נוסף. 

ד”ר קווין אוקונור, שמשמש כרופאו של ביידן שנים ארוכות, מסר כי כל התאים הסרטניים הוסרו בהצלחה באותה בדיקה, שנערכה ב-16 בפברואר. הוא ציין כי האזור שממנו הוסר הנגע בחזה של הנשיא “החלים יפה” וכי ביידן יעבור בדיקות עור נוספות כחלק משגרת הטיפול הרפואי שלו. 

סרטן מסוג קרצינומה של תאי הבסיס הוא כאמור הסוג הנפוץ ביותר של סרטן עור, והטיפול בו הוא הקל ביותר, במיוחד אם הוא מתגלה בשלב מוקדם. בהודעה שפרסם ציין רופאו של ביידן כי הסרטן מהסוג הזה לא נוטה להתפשט או לפתח גרורות כמו סוגים אחרים וחמורים יותר של סרטן העור, בהם מלנומה, אולם הגידול עלול עדיין לגדול – ולפיכך יש צורך בהסרתו. 

הבדיקה שעבר ביידן נערכה בבית החולים וולטר ריד במרילנד, ובסיומה מסר רופאו כי הוא “כשיר לתפקיד וממלא את כל תחומי האחריות שלו”. נמסר אז כי לא נמצאו אצלו תסמינים של השפעות ארוכות טווח של נגיף הקורונה, שבו נדבק בשנה שעברה. הבדיקה נמשכה כשלוש שעות, והיא השנייה שביצע הנשיא מאז שנכנס לתפקידו בינואר 2021.

למרות ההדגשה שביידן לא זקוק לטיפול רפואי נוסף, הודעת רופאו צפויה לתרום לשיח הער בארה”ב בנוגע לבריאותו של הנשיא המבוגר ביותר בהיסטוריה שלה – בשעה שבה הוא עדיין שוקל ריצה לכהונה נוספת כנשיא, בבחירות שייערכו בשנה הבאה. כבר כשהחל את כהונתו לפני שנתיים העריכו רבים כי בשל גילו המתקדם יוותר על התמודדות נוספת, אבל בשנה האחרונה אותת שוב ושוב שהוא חותר לעוד קדנציה, כזו שבסיומה יהיה בן 86. הוא הקפיד לנסח זאת בזהירות, וכשנשאל אם ירוץ לכהונה שנייה השיב “זו הכוונה שלי”.

בשבועות האחרונים גברה ההערכה שביידן יתמודד בסופו של דבר, ורעייתו ג’יל אף אמרה לסוכנות הידיעות AP כי “פחות או יותר” דבר לא נשאר לעשות מלבד למצוא את המקום והמועד המתאימים להכרזה הרשמית על כך. ג’יל עצמה, יצוין, עברה בינואר הליך דומה של הסרת נגע סרטני, מאותו סוג שהתגלה אצל בעלה. “חשבתי לעצמי ‘אה, זה סתם משהו על העין שלי, אבל אז הרופאים אמרו, לא, אנחנו חושבים שזה קרצינומה”, סיפרה בריאיון ל-AP. “היה לי מזל שהם תפסו את זה והסירו את זה, ועכשיו אני בריאה”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes