אחיו של נתניהו: “חייבים להחליש את מערכת המשפט”

עדו נתניהו אמר כי “מערכת המשפט לקחה לעצמה כוח בלתי מוגבל. בית המשפט העליון הוא שמאל. זו מערכת של אוליגרכיה, ואין כוח שמרסן אותה”. על הפגנת האלפים מחוץ למספרה בת”א שבה נמצאה גיסתו: “המפגינים יוצרים תבהלה”

עדו נתניהו, אחיו של ראש הממשלה, התייחס הבוקר (חמישי) בריאיון לכאן ב’ להפגנת האלפים בתל אביב אמש מחוץ למספרה שבה שהתה שרה נתניהו, ולמהפכה המשפטית שמובילים בנימין נתניהו ויריב לוין, ואמר: “למערכת המשפט לקחה לעצמה כוח בלתי מוגבל. חייבים להחליש אותה, היא שולטת על מערך החיים שלנו. הפוליטיקה נתונה לידיים של נבחרי הציבור, זה א”ב בדמוקרטיה”.

אחיו של ראש הממשלה העיד כי חש ש”המצור”, כדבריו, על המספרה היה “דבר חמור ביותר”. “זה מה שכל אדם הגון חושב כשכולאים אנשים. עם כל השיבושים, חסימות הכבישים וכל מה שהיה עם השוטרים, זה יצר אנרכיה, בהלה ופחד”, אמר.

עדו נתניהו נשאל אם הוא יכול להבין מדוע המפגינים החליטו למחות כפי שמחו, וענה כי “בעיניי, זה לא נשמע הגיוני וסביר לנצור את אשת ראש הממשלה במשך שעות. הם מנסים ליצור תבהלה ולשבש את העם בכל מיני דרכים. הם מנסים לפגוע בממשלה כי הם לא מרוצים מהרפורמה המשפטית”. בנוגע למהפכה המשפטית טען כי “אם פוליטיקאים שבוחרים שופטים זו דיקטטורה, אז ארה”ב היא דיקטטורה – שם רק הפוליטיקאים בוחרים את השופטים”

עדו נתניהו ביטל את האזהרות כי המהפכה המשפטית תפגע בדמוקרטיה: “למה שהיא תפגע בה? היא תחזיר אותה. כרגע אין כוח שמרסן את בית המשפט העליון”. נתניהו טען גם כי “בית המשפט העליון הוא שמאל, והשופטים מרגישים שיש פה שינוי קיצוני”. בנוגע לאפשרות שתפרוץ מלחמת אחים בישראל, אמר אחיו של ראש הממשלה, “אז שהמפגינים יירגעו וישתו מים, שיפסיקו לדבר על דיקטטורה”.

– אחיך, ראש הממשלה, היה בעבר המגן הגדול ביותר של בית המשפט העליון.

“אם הוא באמת היה המגן הגדול ביותר של העליון אז הוא טעה. יש השתלטות, התערבות של כל תחומי החיים של בית המשפט, וזה לא קיים בשום מקום אחר בעולם. זו מערכת שהיא אוליגרכיה, וכל מה שמבקשים זה לשים בלמים שם. לכן בעיניכם זה ראוי שיהיה צבע אחיד בבית המשפט”. 

– רבים טוענים שאחיך חושב רק על טובתו האישית.

“זו אמירה נבזית בעיניי”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes