3 שבועות לאחר הפיגוע בירושלים: אברהם פלאי שב להכרה – והתבשר על רצח שני בניו

אברהם פלאי, אביהם של אשר בן ה-8 ויעקב בן ה-6 שנרצחו בפיגוע בשכונת רמות בירושלים, שב אתמול (שלישי) להכרה – שלושה שבועות לאחר שנפצע בעצמו בפיגוע באורח קשה, ונותק ממכשירי ההנשמה.

כשהתבשר על מות ילדיו, פרץ פלאי בבכי ואמר: “ברוך דיין האמת”. קרוב משפחה סיפר לוואלה! על הרגעים הקשים בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים: “לקח לו זמן לעכל, הוא לא זוכר מה היה בפיגוע”.

“כשהוא שמע על כך שנרצחו ילדיו הוא בכה ואמר מיד שהוא צריך לשבת שבעה ולעשות קריעה”, שחזר. “הוא ביקש שילבישו לו חולצה והוא עשה קריעה כאבל על רצח שני בניו. הוא אמר ‘עוונותיי גרמו לכך. על מה השם עשה לי ככה?'”.

לפני כשלושה שבועות, הגיע פלאי עם ילדיו לתחנת אוטובוס ברמות, בה גרה המשפחה, והוריד אותם כדי שיסעו לשבת “שבע ברכות” בבני ברק. המחבל שהגיע למקום האיץ לעבר התחנה ופגע בהם בעוצמה. מותו של יעקב נקבע במקום כעבור כמה דקות. אחיו אשר פונה במצב אנוש לבית החולים, ושם נקבע מותו לאחר יממה.

האב עצמו נפצע קשה ופונה לבית החולים, שם הוא מאושפז עד עתה. הוא סובל מפגיעות קשות בפלג גופו התחתון. בשל מצבו, לא השתתף האב בהלוויית ילדיו. אח נוסף, כבן 10, נפצע קל בפיגוע.

בלוויית האחים ספד הסבא, הרב שמואל פלאי: “הנאהבים והנעימים, בחייהם ובמותם לא נפרדו. זה לא דבר נורמלי, זה לא דבר טבעי להרוג שני ילדים קטנים, בריאים ומזהירים. החיוכים שלהם, שמחת החיים שלהם, המוות שלהם הוא לא יציאה מהדלת – זה יציאה מהחלון”.

האח, צבי פלאי, ספד גם הוא: “אושי, יעקב. כל שבוע בשעה הזאת היה חוזר עם אבא ואפשר היה לראות את החיוך על הפנים, את השמחה שהוא היה נותן לקדוש ברוך הוא. מת על קידוש ה’. הייתי איתו ברגעים האחרונים. מקווה שהוא עכשיו במקום גבוה”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes