רוסיה: מחבלים אוקראינים חדרו לשטחנו, ירו למוות באדם אחד ומחזיקים בבני ערובה

רוסיה: מחבלים אוקראינים חדרו לשטחנו, ירו למוות באדם אחד ומחזיקים בבני ערובה

המודיעין הבריטי מסר אתמול שרוסיה מוציאה מתקפות מל”טים נגד אוקראינה ממחוז בריאנסק הגובל עמה. היום דווח ברוסיה על “ארגון חבלה וסיור אוקראיני” שחדר למחוז, פתח בירי ומחזיק בבני ערובה

March 02nd, 12PM March 02nd, 14PM

מחבלים אוקראינים חדרו למחוז בריאנסק שברוסיה הגובל עם אוקראינה, ירו למוות באדם אחד ומחזיקים בבני ערובה – כך דיווחו היום (חמישי) סוכנויות ידיעות ברוסיה מפי פקידי ממשל. הקרמלין מסר שננקטים צעדים “לחסל את הטרוריסטים האוקראינים”.

מאז שרוסיה פלשה לאוקראינה לפני שנה גברה המתיחות במחוזות הרוסיים שגובלים עם אוקראינה, ולא פעם דווח על הפצצות ופעולות חבלה ספורדיות.

שירות הביטחון הפדרלי של רוסיה (FSB) מסר שכוחותיו מנהלים קרב עם “קבוצה של אוקראינים לאומנים חמושים” שחצו את הגבול. מושל מחוז בריאנסק, אלכסנדר בוגומז, אמר שהמחבלים האוקראינים ירו למוות באדם אחד. “ארגון חבלה וסיור אוקראיני חדר היום לאזור קלימובסקי בכפר ליובצ’אניה”, כתב בוגומז בערוץ הטלגרם שלו.

“ילד בן עשר נפצע”

“מחבלים ירו על רכב נוסע. כתוצאה מהמתקפה נהרג תושב אחד וילד בן עשר נפצע”, אמר המושל. הוא הוסיף שכוחות אוקראיניים ביצעו מתקפה באמצעות מל”ט וירו פגזי ארטילריה באזורים אחרים ליד הגבול. סוכנות הידיעות רויטרס לא הצליחה לאמת את הדיווחים בתקשורת הרוסית.

המודיעין הצבאי של בריטניה מסר אתמול שרוסיה מוציאה מתקפות מל”טים נגד אוקראינה ממחוז בריאנסק, הנמצא צפונית לאוקראינה וקרוב לבירה קייב.

סוכנות הידיעות הרוסית “טאס” דיווחה שאוקראינים חדרו לשני כפרים ומחזיקים באחד מהם בכמה תושבים כבני ערובה. סוכנות “ריא” דיווחה שכמה אנשים מוחזקים כבני ערובה בחנות בכפר ליובצ’אניה, הנמצא במרחק של פחות מקילומטר מהגבול עם אוקראינה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כינה את התקרית במחוז בריאנסק “פעולת טרור” ואמר ש”אש נורתה לעבר אזרחים”.

אוקראינה: “פרובוקציה מכוונת של רוסיה”

יועצו של נשיא אוקראינה וולודומיר זלנסקי, מיכאילו פודוליאק, אמר שהדיווחים על מתקפה חבלנית של כוחות אוקראיניים בשטח רוסיה הם “פרובוקציה מכוונת”.

“הסיפור על ארגון חבלה אוקראיני בשטח הפדרציה הרוסית הוא פרובוקציה מכוונת קלאסית”, צייץ פודוליאק בטוויטר. “רוסיה רוצה להפחיד את העם שלה כדי להצדיק את המתקפה על מדינה אחרת ואת העוני הגובר לאחר שנה של מלחמה”.

אין זו הפעם הראשונה שרוסיה מאשימה מחבלים רוסים בחדירה למחוז בריאנסק. ה-FSB מסר בדצמבר ש”ארגון חבלה” של ארבעה אוקראינים “חוסל” בעת שניסה להיכנס לבריאנסק. פוטין אמר השבוע לשירות הביטחון הרוסי שהוא צריך להגביר את האבטחה אל מול פעולות ריגול ואיומי טרור המגיעים מאוקראינה והמערב.

“המשימה שלכם היא להציב מחסום בדרכם של ארגוני חבלה, לעצור ניסיונות להעביר באופן לא חוקי נשק ותחמושת לתוך רוסיה”, אמר פוטין בנאום שנשא שלשום.

דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, מסר היום שפוטין ושר ההגנה שלו סרגיי שויגו מקבלים עדכונים שוטפים על המצב בגבול. פסקוב הכחיש דיווחים לפיהם פוטין כינס דיון חירום של מועצת הביטחון הרוסית, אבל אמר שמחר המועצה תתכנס כפי שהיא עושה מדי שבוע.

בתוך כך, נמשכים הקרבות בין הכוחות האוקראיניים לבין הכוחות הרוסיים על השליטה על העיר האסטטרגית החשובה באחמוט שבמחוז אוקראינה. פקידי ממשל אוקראינים אמרו היום כי ייתכן שכוחותיהם ייסוגו מהעיר לצרכים אסטרטגיים.

המטכ”ל האוקראיני מסר שכוחות אוקראיניים “ממשיכים להתקדם ולהסתער על העיר”, אולם הכוחות האוקראיניים הדפו חלק מההתקפות על העיר ההרוסה.

מושל מחוז דונייצק, פבלו קירילנקו, מסר שאדם אחד נפצע הבוקר בבאחמוט. לפי המטכ”ל האוקראיני, באחמוט היא בין הערים והכפרים במחוז דונייצק שנמצאים תחת הפגזות רוסיות.

השתלטות על העיר תעניק לרוסיה ניצחון נדיר בשדה הקרב לאחר חודשים של מפלות, אבל גם תפגע בקווי האספקה של אוקראינה ותאפשר לכוחות הרוסיים להתקדם לעבר מעוזים אחרים של אוקראינה בדונייצק.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes