מפגינה טוענת: “לא היה מצור על שרה, בסיסי להפגין מול האישה שמנהלת את המדינה בפועל”

לאחר שעות רבות של הפגנות אתמול נגד הרפורמה במערכת המשפט, התבצרו מפגינים גם מול מספרה בכיכר המדינה בתל אביב בה שהתה רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. לאחר ארבע שעות בהן הייתה נצורה, חולצה נתניהו באמצעות סיוע משטרתי לרכב שמילט אותה מן המקום. נאווה רוזוליו, אחת מהמפגינות שמחו מחוץ למספרה, שוחחה הבוקר (חמישי) עם בן כספית וינון מגל ב-103FM וסיפרה על שהתרחש.

אחרי המצור של אלפי המפגינים על המספרה: מאות שוטרים חילצו את שרה נתניהו מכיכר המדינה | צפו

“קיבלנו הודעה באחת הקבוצות על שהזוג נתניהו נמצא שם, בדיעבד גיליתי שזו הייתה שרה. הייתי בדרך להפגנה במקום אחר והחלטתי לעשות סיבוב דרך שם ולראות מה קורה. הייתי מצוידת במגפון ודגל, הגעתי ראשונה. חשבתי שאני מדברת לביבי, אמרתי לו מה אני חושבת עליו ועל הניסיון לעשות הפיכה משטרית. כשהסתכלתי אחורה לאחר נאום חוצב להבות, הבנתי שיש מאחוריי עשרות אנשים שהפכו למאות”. 

“היו סיסמאות מאוד יצירתיות, זה נמשך משהו כמו שלוש שעות, אחרי שעתיים הרגשתי שהאירוע מוצה”, הוסיפה. “העברנו את המסר של ‘הציבור לא ישב בשקט בזמן שמבצעים הפיכה משטרית’, באנו כדי לומר את שלנו, המסר עבר. אנחנו פה כדי להשמיע את קולנו. לא ראיתי יש ערך מוסף להישאר מעבר לשעתיים. שרה היא לא רק אשתו של רה”מ, היא האישה שמנהלת את המדינה בפועל, זה בסיסי להפגין מולה. מי שמימן את התספורת והגוונים הם אנחנו”. 

בסיום דבריה, הדגישה רוזוליו: “בשום שלב לא נשקפה לגברת סכנה, לא לשוטרים ולא לרכוש, נכון שהמחאה הייתה רועשת ולא נעימה, שיבשנו את הסדר הציבורי, אך לא הייתה שום אלימות. הגברת נתניהו הייתה יכולה לצאת מתי שרצתה. אמרו שעשינו מצור על המספרה. מי מנע ממנה לצאת? זה שקראו לזה מצור זה לא אומר שזה היה מצור. נתניהו מינף את הסיטואציה כדי להתקרבן”. 

 סייעה בעריכת הכתבה: מיכל קדוש, 103FM

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes