מגל במתקפה על המפגינים: “אלפים צרים על מספרה? זו הדמוקרטיה?”

ינון מגל ובן כספית פתחו הבוקר (חמישי) את תכניתם ב-103FM בשיח על ענייני היום הבוערים. במרכז הדיון, שוחחו השניים על המחאה כנגד הרפורמה המשפטית, ועל “יום השיבוש” שאירע אמש במוקדים רבים ברחבי הארץ. כמו כן, התייחסו גם למחאה שאירעה מול המספרה של שרה נתניהו בכיכר המדינה בתל אביב.

בפתח השיחה, אמר ינון: “אוי אוי אוי, הרס הדמוקרטיה, בוקר טוב”. בן כספית השיב: “זה לא רעיון רע שיום אחד תחליף אותי ואני אותך, משחק תפקידים כזה, אבל אני לא מסוגל עם האי אוי אוי”.

ינון: “אם גיא פלג יכול, גם אתה יכול”.

בן: “לצערי אני לא גיא פלג, הייתי מקבל את מכבי חיפה”.

ינון: “תתחיל אתה היום. טוב, תשמע, אז בוא נתחיל במה שאתה אמרת אתמול לגבי ההפגנות. לא יפעו בשוטרים, לא נרדוף  אחרי נשותיכם. פתאום מה קרה? מאות ואלפים צרים על מספרה? זו הדמוקרטיה? צועקים בושה כמו זומבים? זה הנכס התרבותי ממנו לומדים לצעוק בושה? אתם א מתביישים להתנהג כך? מה ההבדל ביניכם לבין אלה בחווארה אם אתם פוצעים שוטרים? זרקו רימוני הלם. אין לתאר. אם זו הפגנה נגד הרפורמה למה אתם צועקים איפה הייתם בחווארה? למה אתם מדברים פתאום על אלימות השוטרים? למה הכל הפוך? אנחנחו כבר לא מיעוט, לא מפחדים, תהיה רפורמה על אפכם ואל חמתכם. מתחננים שתבואו לדבר. אתם נותנים התניות? קצת התבלבלתם. אנשים מוסתים, רצים למספרה של שרה”.

בן: “להערכתי אתה מוסיף לנו רבבות מפגינים כל דקה, אז אתה יכול להמשיך”. 

ינון: “דירוג האשראי לא ירד, כמה אתם טוחנים לנו על הכלכלה, לא קרה שום דבר. 100 אחוז ממדים ללימודים. אתתם תמשיכו עם ההסתות שלכם, כך עוד 100 שנה לא תחזרו לשלטון, אתם חיים על אדי הדלק של השמאל בעבר, איזה יישוב השמאל בנה בעשורים האחרונים? מה שיודעים זה לומר סירובי פקודה. בושה וחרפה. אולמרט, עוד ראש ממשלה, הבן שלו חטף אגרוף בראש, אביו קרא למלחמה. אשתו שלקחה אותו לטרלול השמאל אומרת שהיא רוצה שהמחאה תסלים. טוב לי אלף שרות מעליזה אולמרט אחת. להמשיך?”.

בן: “יש לי תחושת מיצוי”.

ינון: “אם זה תלוי בי ממשיך”.

בן: אז למה אמרו לי לבוא היום? אני רוצה לומר כמה דברים קצת יותר חשובים. באמת לא קרה כלום בנושא הכלכלי כי חוק התרומות יעלה בשבוע הבא, הכל יכול לבעור, הכל יכול לעלות באש. בקיצור, הכל הוקם כדי שממשלת נתניהו תמשיך להתעשר ולמצוץ את משאבי המדינה, זו האמת, גם ינון יודע מזה. יוצא מכתב נוסף הבוקר, כל הכלכלנים שאפשר להגיד שהם ראויים לשמם, נזקי המהפכה המשפטית יתממשו מהר מהצפוי. לגבי הלינץ’ שעברה שרה, מאות סרטונים, גם פינוי, אני קורא למשטרה לעצור כל מי שניסה לפגוע, התקרב, ניסה לפרוץ, עשה משהו שסיכן מישהו. ספוילר, לא ייעצר איש”.

“לא היה, לא נברא, לא משל, לא כלום. כן, התקבצו שם אנשים ספונטנית. לדעתי הכל היה מתוכנן. הצד שלנו לא יקרא לאף אחד נערת הליווי של האחים המוסלמים, מה שהיה אתמול מול המספרה זה בושה והמדינה בערת ושרה מספרת. הקטע הוא שאחנונ משלמים על התספורת הזאת. הכל קם רק בשביל שהיא תוכל לקבל כסף. נתניהו נאם אתמול, זה די לא ייאמן. מילא אתם, אבל הוא ראש ממשלה, הוא אמור לדבר אמת או לפחות משהו דמוי אמת. גנץ קרא לך להידבר, הם הולכים בכל הכוח. נתניהו אומר שלא הייתה אלימות בהתנתקות. עשיתי גוגל, בתחילת ינואר 2005 קציני צה”ל הוכנסו לרשימת הטרדה ובוצעו נגדם התנכלויות”, הוסיף.

ינון: “היו פה בחירות, הפסדתם. אמרת שנתניהו שלח את האנשים, אתה פשוט משקר. אין לך שום דוגמה לכך שנתניהו שלח מישהו לבתים של אנשים”.

בן: “כן, את מכונת הרעל אני שלחתי”.

ינון: זה בכלל לא קשור לרפורמה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes