כך הודה סמוטריץ’ שיוקר המחיה לא מאוד מעניין אותו

כך הודה סמוטריץ’ שיוקר המחיה לא מאוד מעניין אותו

הביקורת הציבורית על שר האוצר בעניין התקציב, עסקה בעיקר בהשמטה של פרק בחוק ההסדרים — הרפורמה שנועדה להגביל את כוחם של היבואנים הגדולים ■ אם סוגיית יוקר המחיה, שבכל הסקרים עולה כחשובה ביותר לציבור, הייתה אכן חשובה לו — פרק היבואנים היה נותר בחוק ההסדרים

March 02nd, 06AM March 02nd, 06AM נתי טוקר הביקורת הציבורית על שר האוצר, בצלאל סמוטריץ’ בכל הנוגע לקידום תקציב המדינה הקרוב, עסקה בעיקר בהשמטה של פרק בחוק ההסדרים שנחשב מהחשובים ביותר בניסיון להתמודד עם יוקר המחיה — הרפורמה שנועדה להגביל את כוחם של היבואנים הגדולים. רק לאחר אישור מסגרת התקציב בממשלה התברר כי משרד האוצר משך את ההצעה הזו מחוק ההסדרים, ובמקום זאת החליט להקים צוות שידון בנושא ויגיש את מסקנותיו רק בעוד חצי שנה.

לסמוטריץ’, שבמפגש עם עיתונאים שערך ביום שני השבוע האריך בדבריו, עד שגם פקידי האוצר שנאלצו לשבת סביב השולחן איבדו סבלנות — היה סיפור נהדר על הנעשה מאחורי הקלעים בעת הסרת הפרק הזה. “אני רוצה לומר מילה טובה לכפיר (בטט, סגן הממונה על התקציבים; נ”ט)”, אמר. “אתה מרשה לי לשתף? לא יביך אותך? זה (המאבק ביבואנים; נ”ט) משהו שעבדנו עליו הרבה, גיבשנו ביחד ושמנו אותו על השולחן. רצינו ללכת על זה בכל הכוח. יום אחד כפיר ניגש אליי לחדר, מרגיש לא נעים, ברגליים רועדות — אני לא כזה מפחיד — ואומר לי ‘תשמע, השר, עשינו שימוע, היבואנים הראו לנו שזה לא נכון. אנחנו רוצים לעשות עוד בדיקה ולדייק את זה’. חיבקתי אותו, מטפורית כמובן, ואמרתי לו שנתגבש להמלצות ואז נלך על זה בכל הכוח”.

הסיפור הזה נשמע משכנע, אבל סמוטריץ’ יודע היטב כי כששר מטיל את כל כובד משקלו על הסוגיה הבוערת ביותר מבחינתו, ומקדיש לכך משאבי זמן וכוח אדם, הוא ישיג את מבוקשו. אם סוגיית יוקר המחיה, שבכל הסקרים עולה כחשובה ביותר לציבור, הייתה אכן חשובה לו — פרק היבואנים היה נותר בחוק ההסדרים.

אלא שסמוטריץ’ עסוק בימים אלה בדברים אחרים. הוא רתום לקידום ההפיכה המשטרית; מצייץ שוב ושוב ללא הרף בגנות המפגינים נגדה; מעניק סימוני “אהבתי” לקריאות ל”מחיקת חווארה”; מתקוטט עם שר הביטחון על סמכויות; ומנסה למנוע שמירה על החוק בשטחים. ומה עם יוקר המחיה? שיחכה, שום דבר לא בוער.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes