בן גביר נגד גלנט: פועל נגד יהודים ובוחר במדיניות מכילה נגד גורמי טרור

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יצא היום (חמישי) נגד החלטת שר הביטחון יואב גלנט להוציא צו מעצר מנהלי לשני מתנחלים ששוחררו ממעצר לאחר שנחשדו במעורבות בפרעות בחווארה. “החלטה אנטי דמוקרטית, עוקפים את בית המשפט בהליך חריג וחמור. אדרוש ממנו ומנתניהו הבהרות”.

בן גביר טען כי “דווקא בימים בהם המתיישבים הגיבורים ביהודה ושומרון סובלים מטרור רצחני, בוחר שר הביטחון להוציא שני צווי מעצר מנהליים נגד שני יהודים, ביניהם קטין, בעוד מול גורמי הטרור הוא בוחר במדיניות ‘מכילה’, ועל כך יש להצטער”. לטענתו, מוציאי הצו עקפו את בית המשפט ו”פעלו בניגוד לתפיסת עולם דמוקרטית”.

לפי גורם ביטחוני, שני פעילי הימין שנגדם הוצא הצו היו ממחוללי פרעות חווארה ותכננו תקיפות עתידיות בחווארה. “הם גורם מערער על המצב בשטח. פצצה מתקתקת. הצווים הוצאו לאחר המלצת גורמי ביטחון”.

בית המשפט המחוזי בירושלים שחרר מוקדם יותר תחת תנאים מגבילים את שמונת החשודים שנעצרו בעקבות הפרעות בחווארה. גלנט חתם על צווי המעצר המנהליים נגד שני צעירים מתוך השמונה. פעילי ימין מתכננים להפגין הערב מול בתיהם של השרים בצלאל סמוטריץ’ ואיתמר בן גביר, בדרישה לשחרר את השניים.

יו”ר המחנה הממלכתי בני גנץ גיבה את המהלך וחיזק את גלנט. “מחזק את שר הביטחון שזוכר שמשימת הממשלה היא למנוע מעשי טרור ולא להגן עליהם. הרוח הגבית של סמוטריץ’ ובן גביר למי שגורמי הביטחון סבורים שמסכנים את השטח באופן קיצוני, מצביעה על אובדן דרך וקורצת לשורפי הבתים בחווארה. גיס חמישי יושב בחדר הקבינט”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes