אחד ממארגני המחאה מאשים: “בן גביר הפירומן חיפש דם של מפגינים”

מארגני המחאה נגד הרפורמה המשפטית הכריזו היום (רביעי) על “יום שיבוש לאומי” וקיימו הפגנת ענק בתל אביב. במהלך ההפגנה אירעו עימותים קשים בין מפגינים לשוטרים. נדב גלאון, ממארגני המחאה, שוחח על כך הערב עם ענת דוידוב בתוכנית “איפה הכסף” ב-103FM, וטען כי השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר “חיפש דם של מפגינים”.

אחרי העימותים בת”א: תלונה הוגשה למח”ש על אלימות נגד מפגינים

“אנחנו יצאנו משעות הבוקר לקיים מחאה, לממש את זכותנו הדמוקרטית למחות נגד הפיכה משטרית מסוכנת”, אמר גלאון בפתח הראיון. “לשמחתי, עשרות אלפי ישראלים ואולי אף יותר יצאו בכל רחבי הארץ כדי לומר לממשלה את מה שהם חושבים על ההפיכה המשטרית ולהתנגד לחוקי הדיקטטורה”.

“ראינו איך עד השעה 12:00 המשטרה ידעה להכיל את האירוע”, המשיך גלאון. “ראינו מה קרה כשהשר הפירומן, העבריין המורשע, הגיע לחלק הוראות למחוז תל אביב. מאותו הרגע חווינו אובדן שליטה, באלימות משטרתית מופרזת, בהשלכת רימוני הלם, פציעת מפגינים, מעצרים אלימים. אז דובר המשטרה יכול לספר סיפורים ולומר שכל ההחלטות התקבלו וההוראות ניתנו על ידי המפקדים בשטח – אבל המפקדים בשטח קיבלו הנחיות מבן גביר ואז הורידו את ההנחיות מטה, אין ספק בכך”.

עוד אמר גלאון, כי “בן גביר היה בחפ”ק. דווח גם בחלק מכלי התקשורת שהוא חילק הוראות לפיקוד הבכיר, וראינו שמאותו רגע, זה היה נראה שההוראות אכן יושמו. בן גביר, מתחילת המחאה, עוד מהשבוע הראשון, מההפגנה ב’הבימה’, חיפש דם של מפגינים. הוא הורה למשטרה בזמנו לנקוט באלימות. היו לו נאומים והצהרות לתקשורת על איך צריך לטפל בנו. אני חייב לומר, כשראש הממשלה בשבוע שעבר אומר ‘להלום במפגינים’, אז היום הגיע השר ומימש את ההוראה של נתניהו”.

הוא ציין כי “שוטרים נפצעו, אנחנו בעיקר ראינו מפגינים פצועים ומפגינים עצורים באלימות, ומה שבעיקר ראינו זה שמרגע ההגעה של בן גביר לחפ”ק וחלוקת ההוראות, כל היחס והטיפול המשטרתי עברו ממצב של הכלה, למצב של אלימות”.

לסיום נשאל מה עוד צפוי בהמשך. “אנחנו עם הפנים למחאה הגדולה מול מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים”, השיב. “אני קורא לציבור מכאן, למאזינים, מי שיצא במהלך היום ומי שעדיין לא יצא ומתלבט אם לצאת או לא, אנחנו בקרב על העתיד של כולנו כאן, זה מאבק על הדמוקרטיה. חייבים להתנגד וחייבים להגיע הערב לירושלים לרחוב עזה ולקיים שם הפגנה עוצמתית”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes