שוק המט”ח: השקל מוסיף להיחלש מול הדולר והאירו, הליש”ט מזנקת

| מאת פיטר נרס, Investing.com | 

הדולר נסחר ביציבות ביום שלישי, כשהוא בדרך לרשום עליות חזקות החודש, והליש”ט מתחזק לאחר שבריטניה חתמה על הסכם הברקזיט האחרון שלה העוסק בשינויים בפרוטוקול הסחר של אירלנד. אולם בזירה המקומית, השקל ממשיך להיחלש ומאבד גובה גם ביום שלישי, על רקע המתיחות הביטחונית ואי הוודאות הפוליטית.

הדולר מתחזק מול השקל ועולה 0.4% לשער של 3.671 שקל לדולר, והאירו עולה 0.45% ונסחר ברמה של 3.897 שקל לאירו.

מדד הדולר אינדקס, שמודד את המטבע ביחס לסל של מטבעות אחרים, נסחר ללא שינוי ברמה של 104.64 נקודות, ונמצא בדרך לעלייה חודשית של קרוב ל-3%, לראשונה מאז ספטמבר 2022.

הדולר התחזק החודש כאשר נתונים כלכליים חזקים מהצפוי שפורסמו בארה”ב, כולל נתוני אינפלציה חמים, הצביעו על כך שהפדרל ריזרב צפוי להעלות את הריבית עוד יותר ולהשאיר אותה גבוהה למשך זמן רב יותר ממה שחשבו עד כה בשווקים.

“למדנו שהאינפלציה בארה”ב מוכיחה את עצמה כהרבה יותר עיקשת והפעילות הכלכלית איתנה יותר ממה שהאמנו בדצמבר ובינואר”, 

אמרו אנליסטים ב-ING. 

“כמובן שהמשקיעים לוקחים כעת את הניציות של הפדרל ריזרב ברצינות רבה יותר והם מתמחרים 3 העלאות ריבית נוספות של 25 נקודות בסיס בפגישות הפד הבאות בחודשים מרץ, מאי ויוני”.

נתונים על מחירי דיור בארה”ב מחודש דצמבר אמורים להתפרסם מאוחר יותר ביום שלישי, וכך גם נתוני ביטחון הצרכנים. בהמשך השבוע, המשקיעים יקבלו את המידע העדכני ביותר על מספר תביעות האבטלה הראשוניות ועל מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים.

במקומות אחרים, צמד המטבעות ליש”ט/דולר עלה ב-0.05% ל-1.208 דולר לליש”ט, לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי הכריזו על חתימת הסכם להסדרי מסחר לאחר הברקזיט עבור צפון אירלנד.

ההסכם הזה, אם יעבור בפרלמנט הבריטי המפולג עמוקות, אמור להבטיח שיפור ביחסים עם כלכלת גוש האירו, שלא לדבר על ארצות הברית, ואמור להפוך את המסחרבין המדיניות לפשוט יותר עבור עסקים על ידי הקלת הרגולציה.

האירו ירד ב-0.1% ל-1.0601 דולר לאירו, לאחר שגם הוא עלה ב-0.6% ביום המסחר הקודם, לאחר שמדד המחירים לצרכן בצרפת עלה ב-0.9% בחודש פברואר, והעלה את האינפלציה לרמה שנתית של 6.2%.

הנתונים היו גבוהים מהצפוי לעלייה של 0.7% ו-6.1%, בהתאמה, והעלו את הסיכוי שגם האינפלציה בגוש האירו עשויה להגיע ליותר מ-8.2% בפברואר.

הכלכלן הראשי של הבנק המרכזי האירופי פיליפ ליין אמר מוקדם יותר ביום שלישי שלחצי האינפלציה בגוש האירו החלו להירגע, אך הוסיף כי הבנק המרכזי לא יפסיק את העלאות הריבית עד שהוא יהיה בטוח שהאינפלציה חוזרת ל-2%.

נתונים אלה מצביעים על כך שהעלאות הריבית בגוש האירו עשויות להימשך עוד זמן מה.

הצמד דולר ארה”ב/ין יפני  נסחר בעלייה של 0.4% ל-136.75  ין לדולר, לאחר שנתונים הראו כי תפוקת המפעלים ביפן ירדה ב-4.6% בינואר לעומת חודש קודם לכן, הירידה המהירה ביותר מאז מאי 2022.

הצמד הרגיש לסיכון דולר אוסטרליה/דולר ארה”ב ירד ב-0.3% ל-0.6712 דולר ארה”ב לדולר אוסטרלי, בעוד שהצמד דולר ארה”ב/יואן סיני ירד ל-6.9434 יואן לדולר, לפני פרסום מדד מנהלי הרכש של סין לפברואר, ביום רביעי.

על פי ההערכות, המדד צפוי להראות שהפעילות העסקית במגזר הייצור החשוב של סין השתפרה לעומת החודש הקודם, אך נותרה קרובה לטריטוריית התכווצות.

בשוק מטבעות הקריפטו, הביטקוין יורד 0.44% ביום שלישי, והוא נסחר ברמה של 23,296 דולר לביטקוין.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes