מחר: הפגנות וחסימות כבישים במסגרת “יום השיבוש הלאומי”

מחר: הפגנות וחסימות כבישים במסגרת “יום השיבוש הלאומי”

מארגני המחאה נגד ההפיכה המשטרית מתכננים להמשיך את פעולות המחאה ברחבי הארץ. אנשי מקצועות הבריאות צפויים להצטרף להפגנות

February 28th, 18PM February 28th, 18PM

ארגוני המחאה נגד ההפיכה המשטרית צפויים לחסום מחר (רביעי) כבישים ולהפגין במסגרת “יום השיבוש הלאומי”. החל משעות הבוקר צפויות הפגנות במספר מוקדים בארץ, בהן הפגנות של הורים וילדים וצעדות מחאה בתל אביב. משיחות עם מקורות בתוך המחאה ישנן מספר יוזמות בקרב מארגני המחאה מחר לבצע חסימות צירים ספורדיות ברחבי המדינה ולבצע פעולות ישירות מול גורמים פוליטיים, בפרט במוקדים בהם יש מחאה קבועה (ביתם של יו”ר הכנסת אמיר אוחנה, שר החינוך יואב קיש ועוד). זהו השבוע השלישי בו קוראים מארגני המחאה למפגינים לצאת במהלך יום עבודה ובכך להשבית את בתי העסק שלהם.

אחת הפעולות הישירות תתקיים בשעות הבוקר סמוך למוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב, שם צפוי לנאום שר הביטחון יואב גלנט. שעה לאחר מכן תצא מהמקום צעדה של סטודנטים לכיוון מרכז תל אביב. הפגנות סטודנטים נוספות יתקיימו גם בירושלים וחיפה. בשעה 10:00 צפויה לצאת צעדה מרכזית מכיכר דיזנגוף, דרך תיאטרון הבימה ורחוב קפלן, שם יפגינו גם עובדי ההייטק. האחרונים יציבו, כך לדבריהם, מאות מחשבים ניידים תחת הכותרת “מכירת חיסול של ההייטק”. ישנה גם התארגנות של מורי יוגה שמתכננים לערוך מיצג בצומת קפלן.

הפגנה נוספת תתקיים בשעה 14:00 סמוך לבית המשפט בתל אביב, ובה יפגינו אנשי מקצועות הבריאות בישראל תחת הכותרת “אין בריאות בלי דמוקרטיה”. מארגני המחאה ציינו כי בתקופה הקרובה יוחרפו העיצומים וצעדי המחאה, וכי מחר בשעה 12:00 יצאו המשתתפים מבתי החולים, המרפאות, המעבדות המכונים ומוסדות הטיפול ברחבי הארץ. כאשר בשעה ב 12:30 תצא מבית החולים איכילוב צעדת מחאה.

לפי מארגני המחאה ישנן עשרות נקודות מחאה, חלקן תחת הכותרת “יום זעם”, ומתוכננות שיירות מחאה של כלים חקלאיים. לבסוף, מתוכננות שתי הפגנות מרכזיות, אחת ברחוב עזה בירושלים סמוך לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשנייה בתל אביב ברחבת מוזיאון ת”א סמוך לקריה.

ממארגני יום השיבוש הלאומי נמסר: “מחר נשבש את הסדר הציבורי מול ממשלה שמנסה לשבש את הסדר הדמוקרטי. עשרות אלפים יצאו לפעילויות ברחבי הארץ על מנת לעצור את ההפיכה המשטרית שאין לה שום תמיכה בעם. אין ביטחון, הכלכלה קורסת, החברה נקרעת – אל מול כל נזקי הממשלה, העם יחזיר את ישראל למסלול מגילת העצמאות”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes