מברזיל ועד איסלנד: אלה החופים הטובים בעולם לשנת 2023

מי טורקיז, חולות לבנים ואופק אינסופי – אלה החומרים שמהם עשויים רוב החופים שנכנסו לרשימה היוקרתית של אתר טריפאדווייזר. לצערנו גם השנה אין נציגות ישראלית

ענקית התיירות העולמית טריפאדווייזר (Tripadvisor) פרסמה את רשימת 25 החופים הטובים בעולם לשנת 2023. במקום הראשון, ובתואר המחייב “החוף הטוב בעולם”, זכה חוף באיה דו סאנצ’ו (Baia do Sancho) ששוכן בקבוצת האיים הברזילאית פרננדו די נורוניה שממוקמת באוקיינוס האטלנטי. “זה חוף מרוחק ויפה שאפשר להגיע אליו רק באמצעות ירידה בסולם ובמדרגות אבן”, נכתב באחת מהביקורת על אודות המקום. 

הרשימה היוקרתית מבוססת על ביקורת ודירוגים של גולשי טריפאדווייזר שנאפסו במהלך שנת 2022. במקום השני דורג איגל ביץ’ (Eagle Beach) ששוכן באי ארובה, טריטוריה הולנדית בים הקריבי. “זה חוף קריבי אידיאלי עם חול לבן, מי טורקיז ותנאי שחיה מושלמים”, נכתב באחת מהביקורות.

במקום השלישי נבחר קייבל ביץ’ (Cable Beach) ששוכן בעיירה בשם ברום במדינת אוסטרליה המערבית שבאוסטרליה. גם פה תמצאו מי טורקיז צלולים וחול לבן ורך.

ממשיכים אל המקום הרביעי – חוף רייניספיארה (Reynisfjara Beach) שבאיסלנד, שמוכר גם בשם “החוף השחור”. “הרגשנו כאילו אנחנו בתוך חלום”, כתב אחד הגולשים בביקורת על החוף. “המקום הזה גורם לך לשכוח את הזמן”. 

מקום חמישי: גרייס ביי ביץ’ (Grace Bay Beach) שבאיי טרקס וקייקוס. החוף החלומי הזה שוכן בקבוצת איים בקריביים שבטריטוריה בריטית. מי האוקיינוס האטלנטי חמים באזור זה ומייצרים תנאי שחייה נעימים. החול כמובן לבן וללא אבנים או סלעים שיציקו ברגליים בדרך אל ומחוץ למים הצלולים. 

מקום שישי: פראיה דה פלאסיה (Praia da Falesia), פורטוגל. חוף קסום ששוכן למרגלות מצוקים אדומים בבאולוס דה אגואה שבדרום פורטוגל.

מקום שביעי: Radhanagar Beach, שבאי ההודי האבלוק, אחד מאיי אנדמן וניקובר שבמפרץ בנגל. שוב, גם הפעם מדובר במי טורקיז צלולים, ובחול לבן רך. “ברקע יש יער והמים לא עמוקים מדי, מה יש לא לאהוב?”, תהה אחד מהגולשים שכתב ביקורת על החוף.

מקום שמיני: ספיאג’ה די קונילי (Spiaggia dei Conigli) באי למפדוזה, הנקודה הדרומית ביותר באיטליה, 205 קילומטרים דרומית לסיציליה. “תתכוננו להליכה של 20 דקות עד שתגיעו אל החוף, אבל כשתהיה שום תרגישו כאילו אתם לא על כדור הארץ”.

מקום תשיעי: חוף ואראדרו (Varadero Beach), קובה. החוף הקסום שוכן בחצי אי בעיר הנופש עם אותו השם. “מושלם כמו גלויה”, כתב אחד המדרגים. “המים הכי כחולים שאי פעם ראיתי והחול לבן כמו אבקה”. 

מקום עשירי: קנאפאלי ביץ’ (Ka’anapali Beach), הוואי. החוף ששוכן באי מאווי נחשב לאחד מהיפים באמריקה – “שלושה מיילים של חוף לבן מושלם”.

בהמשך הרשימה מופיעים החופים הבאים:

11. Siesta Beach, Florida.

12. Driftwood Beach, Georgia.

13. Manly Beach, Australia.

14. Seven Mile Beach, Grand Cayman.

15. La Concha Beach, Spain.

16. Kelingking Beach, Indonesia.

17. Playa de Muro Beach, Spain.

18. Playa Manuel Antonio, Costa Rica.

19. Ipanema Beach, Brazil.

20. Nungwi Beach, Tanzania.

21. Falassarna Beach, Greece.

22. Nissi Beach, Cyprus.

23. Playa Norte, Mexico.

24. Magens Bay, Saint Thomas, Virgin Islands.

25. Balos Lagoon, Greec.

לדירוגים נוספים של חופים מומלצים לפי אזורים שונים בעולם, אתם מוזמנים לאתר טריפאדווייזר

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes