“טעיתי במה שקשור לנתניהו”: ההתנצלות המפתיעה של בן כספית

כהרגלם בקודש, ינון מגל ובן כספית פתחו הבוקר (שלישי) את תכניתם ב-103FM בשיח על הנושאים האקטואליים הבוערים בסדר היום. הנושא המרכזי עליו שוחחו השניים, היה ההסלמה הביטחונית

בן כספית פתח והזכיר למגל שכשהימין ישב באופוזיציה הוא האשים את השלטון באחריות לנרצחי בטרור, וביקש להבהיר: “מה שעשו באופוזיציה הקודמת שעכשיו היא הקואליציה, אנחנו לא עושים. אם תשאל אותי, אני אגיד לך, הפיגועים הם לא באשמת הממשלה. הפיגועים הם באשמת הטרור. מה שאותנו מטריף זה שכשהיו פיגועים בפעם הקודמת האשמתם את הממשלה, מרחתם את הדם על הידיים של הממשלה”.

ינון לא הסכים איתו: “לפיד לא אומר כל הזמן ‘זה בגלל הממשלה’? מרב מיכאלי לא אומרת שזה בגלל הממשלה? אתה לא אומר שזה בגלל הממשלה? כאילו אתם לא עושים בדיוק את אותו דבר, להאשים את הממשלה”.

המשיך ואמר: “מהרגע הראשון, ‘המיליציות של סמוטריץ”, אמר יאיר לפיד. מה הטענה שלכם? שביבי הכניס את בן גביר לקואליציה ושמי שמכניס את בן גביר לקואליציה, מקבל את מה שאנחנו קיבלנו עכשיו, וכל הדברים האלה. באמת? ‘אנחנו לא עושים לכם, מה שאתם עשיתם לנו’. אתם עושים בדיוק אותו דבר. אתם כל השנים עשיתם. אתם, 20 שנה של נתניהו עושים את הדבר הזה, מאשימים אותו בכל דבר. אתם המצאתם את השיטה של להאשים את הממשלה ולהאשים את נתניהו, ועכשיו אתם באים ‘אנחנו לא עושים לכם את זה’. תעשה לי טובה בן. תנסה טיעונים קצת יותר רציניים”. 

בהמשך, ביקש כספית להתנצל: “אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהגיד שטעיתי במה שקשור לנתניהו, טעיתי טעות קשה. אני חושב שרק נתניהו יכול היה להעביר פה בימים כאלה קשים, דלק מוזל לעזה, למחרת פיגוע. רק נתניהו יכול היה להעביר עכשיו 200 מיליון שקל לרשות הפלסטינית כי הוא יודע שזה מה שחשוב עכשיו לייצוב השטח. רק נתניהו היה מסוגל לצאת לוועידה – כי בנט ולפיד לא הסכימו – עם הפלסטינים, בעיצומו של גל טרור, לאשרר את אוסלו, למרות שהדם רותח והבייס ודעת הקהל, כי זה מה שהמדינה צריכה.

המשיך ואמר: “רק נתניהו, יש לו מספיק עוצמה להגיד לצבא לא לצאת למעצרים אחרי הפיגוע הנוראי הזה של שני האחים, כדי להרגיע את השטח וכי זה מה שהוא התחייב לאמריקאים ולפלסטינים”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes