העסקה הושלמה: בכמה נמכרו שני מטוסי הפרופלור של ישראייר?

חברת התעופה הישראלית הודיעה על השלמת עסקת המכירה של צמד מטוסי ATR 72. “שימשו את החברה נאמנה, והטיסו מעל 100 אלף נוסעים בכל שנה בנתיב הפנים ארצי”

חברת ישראייר הודיעה הבוקר (יום ג’) כי השלימה את עסקת המכירה של שני מטוסי הטורבו-פרופ ATR 72 וקיבלה בתמורה 13 מיליון דולר במזומן. החברה צפויה לרשום רווח חד פעמי של כשני מיליון דולר בגין סגירת צי המטוסים האיטלקיים-צרפתיים ומכירתם.

רבים זוכרים את מטוסי הטורבו-פרופ בעיקר מהטיסות בין שדה דב לשדה התעופה אילת לפני ששני השדות נסגרו, ובתקופות מסוימות גם משדה התעופה בחיפה. בסוף דרכם בחברה פעלו המטוסים בטיסות מנתב”ג לשדה התעופה רמון בלבד, ומדי פעם בעונות הקיץ העמוסות ביצעו טיסות קצרות יחסית ליעדים באגן הים התיכון.

“מטוסי ה-ATR שימשו את החברה נאמנה, והטיסו מעל 100 אלף נוסעים בכל שנה בנתיב הפנים ארצי”, נמסר מישראייר. “עם סגירת שדה דב במחצית שנת 2019 פחתה משמעותית הכדאיות בהפעלתם. במהלך משבר הקורונה קיבלה ישראייר, בניגוד לחברות אחרות, החלטה שלא להשבית את צי המטוסים, והפעילה באמצעות מטוסי ה-ATR טיסות יומיות לאילת, טיסות חילוץ לאירופה, טיסות מסחריות לאירופה, טיסות מטען והטסות רפואיות. במהלך פעילותה בעת משבר הקורונה רשמה ישראייר שני שיאי הטסה במטוסי ה-ATR, כשהפעילה טיסה מסחרית לקייב שבאוקראינה וטיסת מטען לצרפת”.

בהודעת ישראייר נכתב עוד כי “לראשונה מאז הקמתה, בשנת 1996, חדלה ישראייר להפעיל מטוסי טורבו-פרופ בנתיב הפנים ארצי. עתה, מפעילה החברה בקו שבין בן גוריון לאילת רק מטוסי איירבוס A320, בעלי 178 מושבים, המקצרים בכ-15 אחוזים את זמן הטיסה לאילת, משפרים את חוויית הטיסה של הלקוחות באופן ניכר, ומאפשרים להעמיד יותר מושבים למכירה בשעות השיא. לצורך כך, קלטה ישראייר מטוס איירבוס שישי הפועל בשורותיה בחודשים האחרונים”.

עוד נכתב כי מכירת מטוסי ה-ATR הינה אבן דרך נוספת במימוש החזון והתכנית האסטרטגית של החברה, הפועלת להגדלת צי מטוסיה ולהרחבת פעילות החברה בקפריסין, ביוון ובצ’כיה. כל טייסי הצי עוברים בימים אלו הסבה להטסת מטוסי איירבוס 320A, וישתלבו בהטסת ששת מטוסי האיירבוס אותם מפעילה ישראייר. בכוונת החברה לקלוט עד סוף שנת 2023 מטוס איירבוס שביעי.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes