“דרושים צעירים לעבודה מועדפת, לא בשבת”: ביבי, שהבנים שלך יהיו תליינים

“דרושים צעירים לעבודה מועדפת, לא בשבת”: ביבי, שהבנים שלך יהיו תליינים

בלי שנשים לב, השנה או בשנה הבאה, הכנסת תעביר פתאום את חוק עונש מוות למחבלים ■ וגם: הדולר מתייצב, ההתפרקות המוסרית נמשכת, וגלית דיסטל אטבריאן ממשיכה לעשות בושות ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

February 28th, 19PM February 28th, 19PM רותם שטרקמן מדי פעם, כשרף הפיגועים עולה, יוצא ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ציטוט כלשהו על עונש מוות למחבלים. זה כנראה מרגיע אי אילו אנשים בבייס שלו, או ככה הוא חושב לפחות. למשל, ב-2018 בנאום בכנסת הסביר נתניהו למה מחבלים צריכים להיות מומתים במקום להישאר בכלא עד סוף חייהם.

גם השבוע החליטה ועדת השרים לחקיקה לקדם את עונש המוות למחבלים, במסגרת ההתחייבות של נתניהו בהסכמים הקואליציוניים. נתניהו אף צייץ: “העברנו כעת את חוק עונש מוות למחבלים יחד עם השר איתמר בן גביר. נמשיך לפעול בכל האמצעים כדי להרתיע את המחבלים ולשמור על ביטחון ישראל. התשובה שלנו לטרור היא להלום בטרור בעוצמה ולהעמיק את שורשינו בארצנו”.

לא משנה שכל בכירי מערכת הבטחון אומרים שזה לא יעזור לכלום, לא משנה שבאירועים רבים מחבלים כיום מנוטרלים ומומתים כך שמוות לא מרתיע אותם, לא משנה שנתניהו בעצמו מבין שזה שטויות ושזה לא יתרום לביטחון האישי של אף ישראלי – הוא זורם עם בן גביר, ואיתו כל הממשלה. ויום אחד, בלי שנשים לב, השנה או בשנה הבאה, הכנסת תעביר פתאום את חוק עונש מוות למחבלים. כולם יזדעזעו, בעולם יגנו, אבל זה יהיה מאוחר מדי. הכנסת הצביעה, הכנסת היא הריבון. אלמוג כהן אפילו ירקוד במליאה.

ואז הרשות המבצעת, שהיא הממשלה, תצטרך להתחיל לבצע את החלטות הכנסת. הרי בג”ץ המוחלש כבר לא יוכל להוציא לה את הערמונים מהאש ולבטל את החוק ההזוי הזה. שר הביטחון או השר לביטחון לאומי (או שימנו שר מיוחד לענייני עונש מוות?) יאלצו לתקן תקנות, להגדיר תקציבים, למנות מנהלים. יהיו ישיבות על זה, יוחלפו טיוטות, יועצים משפטיים ינסחו סעיפים. ואז ישאל מי שישאל מי בעצם האנשים שיהיו מופקדים על ביצוע עונשי המוות. אולי חיילים (לפי החוק, בית משפט צבאי יורה על עונש מוות)? שוטרים? אולי סוהרים משב”ס? אם כבר, למה שלא נקים רשות מיוחדת במשרד רה”מ – על המודל של הרשות לזהות יהודית של אבי מעוז, השר המתפטר.

מעניין איך תראה המודעה של הרשות להוצאה להורג, או איך שלא יקראו לה: דרושים צעירים נמרצים, יוצאי צבא, לעבודת ידיים בשירות המדינה. תנאים טובים למתאימים. בונוסים למצטיינים. עבודה מועדפת. משרה מלאה, לא בשבת. כמובן, לא לשכוח את חוק איסור אפליה: המודעה כתובה בלשון זכר מפאת נוחות אך מיועדת לשני המינים. בנוסף יש לזכור שאין להפלות בקבלה לעבודה בתליינות לפי נטייה מינית, הריון, גיל, גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, מקום מגורים, השקפת עולם ושירות במילואים. כולם יכולים להיות תליינים.

אגב, נראה לכם שנתניהו, בן גביר וסמוטריץ’ יסכימו שהבנים שלהם יעבדו בהוצאה להורג? או שאולי הם חושבים שבנים של אחרים צריכים לעשות את העבודה הזאת. בכלל, איזו הכשרה תהיה לעובדים ברשות? שלא יפקששו, חס וחלילה. ומי יהיו המכשירים? האם יהיו סיורי השתלמות בחו”ל? ואם אף אחד לא ירצה לעשות את העבודה הזאת, מה יקרה? נייבא תליינים מחו”ל?

מה עוד קורה

1. אחרי שבועות סוערים, הדולר מתייצב – אבל יש סימן מדאיג אחר. האינטרסנטים על שוק ההון הסוער

2. ההתפרקות נמשכת: בגלל דיל פוליטי נתניהו מפרק לגורמים את הכלי שנועד לצמצם פערים ולהעלות את פריון העבודה

3. מי הבוס בחברת רפאל? משרד הביטחון ורשות החברות במאבק על השליטה

4. שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן ממשיכה לעשות בושות. הפעם על הפרעות בחווארה

5. הקריסה המוסרית נמשכת – משרד האוצר מאשר: 2.5 מיליארד שקל יועברו לאברכים ולמוסדות חינוך בלי ליבה

6. מה עומד מאחורי ההתפטרות של אבי מעוז ולמה אף אחד לא נאבק להשאיר אותו בתפקיד. התפטרות מעוז היא הלבנה הראשונה שנפלה בקואליציית החלומות של נתניהו

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes