בסוף אבי מעוז הבין את הרמז

מאז יום חמישי, ערב דיוני התקציב הקדחתניים בישיבת הממשלה, מספרים שרים וחברים בקואליציה שח”כ אבי מעוז, נציג מפלגת היחיד נעם, הבין את הרמז. לא שהיה מדובר ברמז דק. כבר שבועות ארוכים הוא לא מקבל לשכה במשרד ראש הממשלה או הסדרי גישה קבועים למשרד, הוא לא מקבל תקנים לעובדים ובסוף השבוע האחרון ח”כ מעוז הבין שגם כסף לפעילות לא יהיה לו.

בהיעדר ספר תקציב לעיין בו, קשה עדיין לדעת מה הפער שנוצר בין ההבטחות שקיבל מעוז בהסכמים הקואליציוניים לצורך הקמת היחידה במשרד ראש הממשלה בראשותו למה שקיבל בפועל. אך שרים ויועציהם שהסתובבו במשרד ראש הממשלה בסוף השבוע האחרון סביב דיוני התקציב מספרים שמעוז כבר הודיע אז שהוא בדרך החוצה. ללא תקציב, משרד או יעדים שיוכל להגשים כפי שהבטיח לבוחריו בקמפיין, אין לו סיבה להסתפק בתואר חלול. היום (שני) הוא כבר קיבל את ההחלטה לשוב לכהן בכנסת כחבר כנסת מהמניין. כך, חוזים בקואליציה כי מעוז יוכל להציע פחות הצעות חוק ולהתיש את שותפיו לשעבר מהאגף הימני אמוני.

ברצף של יממה מוכת פיגועים, נרצחים, אירועי חבלה ומתיחות פוליטית, אין ספק שהתפטרות מעוז הייתה רגע של נחת עבור נתניהו. בליכוד טוענים שרה”מ רצה להוציא את מעוז מהקואליציה כבר מאז שהוא הציג את תוכניותיו שעוררו מחאה נרחבת בקרב ראשי רשויות ומנהלי בתי הספר בדצמבר.

מאז ההשבעת הממשלה, נתניהו נדרש לצאת להסברים תכופים סביב דבריו של מעוז כשהתייחס לנושא ביטול מצעד הגאווה ואמר שהממשלה “תבחן זאת” ולאחר מכן, בנושא האחריות הדרמטית שקיבל על תוכניות הלימוד. הוא רצה לנטרל את מעוז ועשה זאת בדרך “נתניהו” קלאסית: מדיניות של ייבוש ודחיקה. כעת התחוורה הבעיה הגדולה יותר של נתניהו – האיגוף מימין של בן גביר.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes