אלן גנלס הוא האזרח הישראלי-אמריקני שנרצח בפיגוע בצפון ים המלח

בהודעת הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק ספדו לאלן גנלס בן ה-27, שגדל בקונטיקט, סיים את לימודיו באוניברסיטת קולומביה והתנדב לצה”ל: “ביקש לשפר את העולם”

אלן גנלס בן ה-27, שמחזיק באזרחות אמריקנית, הוא הצעיר שנרצח אמש (שני) בפיגוע הירי שביצעה חוליית מחבלים באזור צומת בית הערבה בכביש 90. בהודעת הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק נכתב כי אלן גדל בקונטיקט, סיים במאי האחרון את לימודיו בקולומביה והתנדב לצה”ל: “ביקש לשפר את העולם”.

המחבלים פתחו באש לעבר רכבו ליד צומת נבו, וחובשים ופרמדיקים של מד”א שהוזעקו לזירת הפיגוע דיווחו כי הוא מחוסר הכרה ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים – שם נקבע מותו לאחר זמן קצר. שתי מכוניות נוספות נורו בצומת בית הערבה, אך נוסעיהן לא נפגעו. כוחות צה”ל פתחו במרדף אחר המחבלים שהציתו את רכבם, נטשו אותו ונמלטו ברכב אחר לכיוון יריחו.

תחילה ירו המחבלים בצומת נבו לעבר רכבו של הצעיר שנפצע בפלג גופו העליון. הם המשיכו בנסיעה וירו בצומת בית הערבה לעבר שני כלי רכב נוספים שנוסעיהן לא נפגעו. נוסעי אחד מכלי הרכב שנורו המשיכו בנסיעה לצומת אלמוג, שם דיווחו על הירי.

אחרי הירי הציתו המחבלים את רכבם באזור מנזר סנט ג’ורג’ ונטשו אותו. הם נמלטו ברכב אחר לכיוון מחנה הפליטים עקבת ג’בר שליד יריחו. בדרך נתקלו בכוח משטרה שירה לעברם וככל הנראה אחד המחבלים נפצע. כוחות צה”ל פתחו בסריקות והציבו מחסומים ועמדות בידוק.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes