שני ישראלים נרצחו בפיגוע ירי בחווארה

שני ישראלים נרצחו בפיגוע ירי בחווארה

השניים, הלל ויגל יניב מההתנחלות הר ברכה, נורו בעת שהיו ברכב ומותם נקבע כעבור זמן קצר ■ לפי עדויות מהמקום, היורה לבש חולצה של ארגון “גוב האריות” ונמלט מהזירה ■ הפיגוע התרחש על רקע פסגת החירום בעקבה ■ כמה שעות לאחר מכן, נכנסו עשרות יהודים לכפר ויידו אבנים לעבר הבתים ■ נתניהו: “התשובה שלנו לטרור היא להלום בו בעוצמה ולחזק את אחיזתנו בארצנו”

February 26th, 13PM February 26th, 19PM

שני ישראלים נרצחו היום (ראשון) בפיגוע ירי שאירע בחווארה שמדרום לשכם. המחבל נמלט מהמקום וכוחות הביטחון פתחו במרדף אחריו, ופרסו מחסומים באזור. לפי תחקיר ראשוני, שני הנרצחים, האחים הלל ויגל יניב מההתנחלות הר ברכה, נורו מטווח קצר בעת שהיו ברכב. דובר מד”א מסר כי השניים, בני 21 ו-19, פונו על ידי כוח רפואה של צה”ל מזירת הירי לבית החולים בילינסון בפתח תקוה, וכעבור זמן קצר נקבע מותם. לפי עדויות מחווארה, היורה הוא פלסטיני, שלבש חולצה של “גוב האריות”.

כמה שעות לאחר הפיגוע, עשרות יהודים נכנסו לחווארה והחלו ליידות אבנים לעבר בתים בכפר. בתגובה, יידו הפלסטינים תושבי המקום אבנים לעברם, וכוח של מג”ב פועל כדי להרחיק את היהודים מהאזור.

בעקבות הפיגוע, הורה המפכ”ל קובי שבתאי להעלות את רמת הכוננות של המשטרה לרמה המקסימלית. שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון, ובהם הרמטכ”ל הרצי הלוי, ואישר תגבור של כוחות צה”ל בגדה. זאת, לדבריו, במטרה להרחיב את ההגנה על ההתנחלויות והכבישים באזור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בעקבות הפיגוע כי “התשובה שלנו לטרור היא להלום בו בעוצמה ולחזק את אחיזתנו בארצנו”. נתניהו הוסיף כי ישראל פועלת נגד הטרור “בפעולות מבצעיות, בסיכול פיגועים, בחקיקת חוק גירוש משפחות מחבלים והיום בחוק עונש מוות למחבלים”.

הפיגוע התרחש על רקע הוועידה שנערכה היום בעקבה, בהשתתפות בכירים במערכת הביטחון ונציגים מהרשות הפלסטינית, בניסיון למנוע הסלמה ביטחונית לקראת הרמדאן. בוועידה, שמתקיימת בלחץ אמריקאי, משתתפים גם נציגים ירדנים, מצרים ואמריקאים, והמשלחת הישראלית אליה כוללת את ראש שב”כ רונן בר, ראש המל”ל צחי הנגבי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים רסאן עליאן ומנכ”ל משרד החוץ רונן לוי.

בתגובה לפיגוע קרא השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ’ לנתניהו להחזיר את המשלחת הישראלית מעקבה לאלתר, כלשונו. סמוטריץ’ הוסיף כי הוא ידרוש כינוס מיידי של הקבינט המדיני-ביטחוני. “רגיעה תושג רק כאשר צה”ל יכה בערי הטרור ומחולליו ללא רחם”, הוא אמר.

דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר בתגובה לפיגוע שמדובר ב”תגובה טבעית על פשעי הכיבוש, שהאחרון בהם היה הטבח בשכם. ההתנגדות בגדה המערבית תישאר נוכחת ואף תסלים, אף תוכנית או פסגה לא תעצור אותה”. גם הג’יהאד האסלאמי בירך על הפיגוע, ואמר כי מדובר ב”מסר חזק לכנס הביטחוני בעקבה שכוחות ההתנגדות עדיין פועלים בשטח למרות המזימה נגדם”.

ביום חמישי מאבטחים ירו בפלסטינית בת 26 בכניסה למעלה אדומים, לאחר שלפי המשטרה היא ניסתה לדקור אותם. האישה, תושבת אבו דיס, נפצעה ופונתה לקבלת טיפול רפואי. לפני כשבועיים נהרג במחסום שועפאט שוטר מג”ב, סמ”ר אסיל סוואעד, לאחר שנדקר בידי פלסטיני בן 13 ונפגע במקביל מירי מאבטח שעבד לצדו. הנער, תושב מחנה הפליטים שועפאט, נעצר והואשם בהמשך ברצח.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes