פרשת גל הירש מגיעה לכנסת: “להקים ועדת חקירה”

פרשת גל הירש מגיעה לכנסת. ח”כ אריאל קלנר (ליכוד) יניח היום הצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את סיכול מינויו של תא”ל (מיל’) גל הירש לתפקיד מפכ”ל המשטרה.

תזכורת: באוקטובר 2021 החליטה פרקליטות מיסוי וכלכלה להגיש נגד הירש ושני שותפיו בחברת הייעוץ הביטחוני “דיפנסיב שילד ישראל” כתב אישום בגין עבירות מס ועבירת שוחד לכאורה. הירש הכחיש את כל החשדות, טען כי מאחורי החקירה עמדו מניעים פסולים, והוסיף כי נגרם לו עינוי דין חמור בשל העובדה שחקירתו נערכה לפני יותר משבע שנים ובתחילתה החשדות נגדו היו חמורים בהרבה.

בדברי ההסבר לדרישתו כותב ח”כ קלנר: “פרשת החקירות כנגד המועמד למפכ”לות גל הירש, שהחלה באוגוסט 2015 ואשר סיכלה את מועמדותו, מעלה את החשד לאחת מפרשות השחיתות החמורות בתולדות המדינה”.

לדברי קלנר, “מכל הרעש הגדול, לאחר עינוי דין של שנים, באוקטובר 2021 הוגש כתב אישום מינורי יחסית בנושאי מס. החשש הוא שמדובר בכתב אישום שנועד להצדיק בדיעבד את סיכול מינויו כמפכ”ל.

“סיכול שגובל בפלילים”

“בפברואר 2018 פורסמה טענתו של ראש חטיבת המודיעין לשעבר במשטרת ישראל, תנ”צ גיא ניר, כי מינוי הירש סוכל על ידי בכירי המשטרה ‘באופן הגובל בפלילים’. מצופה כי הנושא ייחקר עד תום. הפרשה היא כתם גדול על מערכת האכיפה”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes