מומחים הזהירו: הדיאטה ששברה את הרשת עלולה להיות קטלנית

מומחים פרסמו אזהרה חמורה בנוגע לדיאטת ביצים בת עשרה ימים שהפכה לוויראלית במיוחד ברחבי האינטרנט. הדיאטה הידועה בשם #eggdiet, משכה לאחרונה כ-68.5 מיליון צפיות ברשתות החברתיות אך נטען כי היא גורמת ליותר נזק מאשר תועלת.

הדיאטה המדוברת כוללת אכילת ביצים בלבד בכל ארוחה, לצד נשנושים דלי פחמימות כמו פירות או ירקות. הגולשים הוזהרו מאחר ולטענת כמה מומחים, מדובר ברעיון גרוע שיכול להוביל לבעיות בריאותיות רבות, מאחר והתהליך מתמקד אך ורק בביצים וחוסך מהגוף קבוצות מזון רבות אחרות שמועילות לגוף האדם. הדבר עלול להביא לחוסרים תזונתיים, עייפות, ירידה לא פרופורציונלית במשקל, שינויים במצב הרוח, חולשה ונשירת שיער קיצונית.

בעוד שדיאטה מסוג זה עשויה להגביר את חילוף החומרים ולסייע בשריפת שומן בטווח הקצר, היא עלולה בסופו של דבר להאט את המטבוליזם ולהקשות על ירידה במשקל בעתיד. גולש שניסה את הדיאטה, כתב בתגובות לסרטון הוויראלי: “בתשעת הימים האחרונים הרגשתי בחילה ונשברתי”.

וידור סיאני, מומחה לתזונה ב-Fitness Volt, אמר: “רוב האנשים לא מצליחים לדבוק בדיאטות מסוג זה. כולם מחפשים דרך לירידה מהירה במשקל אך עד מהרה חוזרים להרגלי האכילה הקבועים וגורמים לעצמם נזק גדול יותר”. הוא הוסיף: “אמצו הרגלים בריאים יותר לטווח הארוך והפסיקו לחפש דיאטות בזק מסוכנות”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes