“הדבר הכי מדהים שראינו”: העיירה האוסטרלית בה יורד גשם של דגים

בעיירה לג’מנו שבאוסטרליה לא יורד הרבה גשם, אך בשבוע שעבר כשגשם התחיל לרדת, ראו התושבים שמלבד טיפות נופלים מהשמים גם דגים. זוהי הפעם הרביעית ב-50 השנים האחרונות שגשם של דגים יורד בעיירה. “הדבר הכי מדהים שראינו אי פעם”, סיפרו התושבים.

בעיירה לג’מנו שבאוסטרליה יורד מעט מאוד גשם רגיל, אך גשם של דגים ירד בה כבר ארבע פעמים ב-50 השנים האחרונות: הפעם הראשונה נרשמה ב-1974, שוב ב-2004, ב-2010 ובפעם האחרונה ביום ראשון לפני שבוע.

“ידענו כי סערה גדולה מתקרבת לעיירה וחשבנו שזה רק גשם”, אמר חבר המועצה המקומית אנדרו ג’ונסון ג’פאנגקה ל-ABC News, “אבל כשהגשם התחיל לרדת, ראינו גם דגים נופלים, זה היה הדבר הכי מדהים שראינו אי פעם”, הוא סיפר בהתלהבות.

כבר דווח בעבר על תופעות טבע חריגות כאלה, אבל ד”ר מייקל האמר, שחקר מקרים כאלה בעבר, טוען שהרבה פעמים אנשים פשוט יוצאים אחרי הגשם ורואים את הדגים מפוזרים לכל עבר. “הם לא ממש רואים אותם נופלים מהשמיים, אבל מאמינים שכך קרה, ולא בוחרים בהסבר ההגיוני יותר – שהדגים יצאו מבורות המים המוצפים.

עם זאת, במקרה של לג’מנו, יש הרבה סיבות להאמין שהדגים אכן ירדו מהשמים במהלך הסערה. אין בורות השקייה סמוך לעיירה הנידחת, והדגים שנאספו ברחובות זוהו כדגי מים מתוקים שלא ידוע על מקור קרוב שלהם.

אנשי העיירה מספרים שלפחות חלק מהדגים היו עדיין בחיים. “כל עוד הם לא הועפו גבוה מידי או קפאו באוויר, זה לא בלתי אפשר שהדגים יישארו בחיים כשהם נישאים ברוח בסופה, אפילו אם מדובר במרחקים ארוכים”, הסביר ד”ר האמר.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes