אחרי ההתפרעויות בחווארה, מאות הפגינו בת”א: “ממשלת המתנחלים מעלה את הארץ באש”

פעילים מתנועת “עומדים ביחד” יצאו למחות בעקבות ההתפרעויות בעיירה הפלסטינית וחסמו את העלייה מנתיבי איילון במחלף השלום. שוטרים פינו אותם בכוח, צעיר שריסס לעברם גז פלפל נעצר. הפגנות גם בירושלים, באר שבע וחיפה

מאות פעילים מתנועת “עומדים ביחד” מפגינים הערב (שני) בתל אביב במחאה על ההתפרעויות בעיירה הפלסטינית חווארה שליד שכם, תחת הכותרת “ממשלת המתנחלים מעלה את הארץ באש”. המפגינים חסמו את העלייה מנתיבי איילון במחלף השלום ופונו בכוח על ידי שוטרים. צעיר שריסס לעברם גז פלפל נעצר. הפגנות נערכו גם בירושלים, באר שבע וחיפה.

ההפגנה בתל אביב החלה בכיכר הבימה ומשם יצאו המפגינים לקריית הממשלה, שם נעצר צעיר בן 24 בחשד שריסס לעברם גז פלפל. לא דווח על נפגעים.

בהמשך חסמו המפגינים את העלייה מנתיבי איילון דרום לדרך השלום. בעקבות ההפגנה נחסמו לתנועת כלי למשך כשעה רכב צומת מנחם בגין פינת קפלן לכיוון דרום, רחוב קפלן לכיוון מערב וקפלן למזרח מפינת ליאונרדו דה וינצ’י. 

המפגינים צעקו לעבר השוטרים “תסרבו פקודה” ו”שוטר שוטר – על מי אתה שומר”. חלק מהמפגינים התיישבו על הכביש בצומת קריית הממשלה. המשטרה כרזה להם להתפנות ובהמשך החלה לפנות אותם בכוח.

עשרות יצאו להפגין הערב גם בבאר שבע, במרכז מורים סמוך לכביש הראשי רגר. מפגינה שהחזיקה שלט עם דגל פלסטין התבקשה על ידי שוטר להוריד אותו בטענה שהוא מעורר פרובוקציה, אך היא סירבה. עוברת אורח ניסתה לקחת את השלט. לדברי המפגינה, השוטר לקח ממנה את השלט וקרע אותו.

בירושלים יצאו כ-200 מפגינים בצעדה מרחוב קינג ג’ורג’ לכיוון כיכר פריז. בדרך הם חסמו את הכביש בקינג ג’ורג’.

מתנועת “עומדים ביחד” נמסר כי “הפוגרום בחווארה הוא בעידוד ישיר של הממשלה, השר בן גביר ששולח את חברי מפלגתו להתנחל מחדש במאחז אביתר והשר סמוטריץ’ שתמך באמירה של סגן ראש המועצה המקומית שומרון כי ‘את חווארה צריך למחוק – אין מקום לרחמים’. הדרך למנוע עוד אובדן של חיי אדם – ישראלים ופלסטינים – הדרך לחיים בביטחון ובכבוד לכולנו, היא בהתקדמות לשלום ישראלי-פלסטיני שיבטיח חירות, צדק ועצמאות לשני העמים. אין ביטחון אלא בסיום הכיבוש. אין דמוקרטיה אלא בסיום הכיבוש. נאבק נגדו יחד – ערבים ויהודים, פלסטינים וישראלים”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes