סמוטריץ’ ובן גביר נגד הממשלה אחרי הפסגה בירדן: “לא תהיה הקפאה בהתנחלויות”

שרים וחברי קואליציה יצאו היום (ראשון) נגד הממשלה, בעקבות התחייבויות נציגי ישראל בפסגה בעקבה. כך לדוגמא, שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ הביע התנגדות להתחייבות שלא תהיה בנייה בשטחים. “אין לי מושג על מה דיברו או לא דיברו בירדן”, כתב בטוויטר. “שמעתי על הוועידה המיותרת הזו מהתקשורת בדיוק כמוכם. אבל דבר אחד אני כן יודע – לא תהיה הקפאה של הבנייה והפיתוח בהתיישבות אפילו לא ליום אחד (זה בסמכותי). צה”ל ימשיך לפעול לסיכול טרור בכל שטחי יהודה ושומרון ללא שום מגבלה (נוודא בקבינט)”.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר גם יצא נגד הממשלה, וכתב: “מה שהיה בירדן (אם היה), יישאר בירדן”. חבר מפלגתו, יצחק וסרלאוף, טען כי ההחלטה לא הועברה בממשלה, ומסר כי “אם מישהו עושה ועידה בירדן בלי לשתף את הממשלה, שלא יצפה לגיבוי מהממשלה על המסקנות שלה”.

יו”ר האופוזיציה מתח ביקורת על השרים שיצאו נגד התחייבויות נציגי ישראל, וכתב בציוץ בטוויטר כי “לא ייתכן שמדינת ישראל שולחת נציגות רשמית בדרג הבכיר ביותר לוועידה בחסות אמריקנית, מגיעה להסכמות, ואז שרים בכירים בקבינט מצייצים נגד עצמם. זו לא ממשלה, זה כאוס מסוכן”.

יו”ר המחנה הממלכתי בני גנץ בירך על ההסכמות בפסגה בעקבה. בנוסף, תקף את סמוטריץ’ על דרישתו לקבל סמכויות במשרד הביטחון. “קריעת סמכויות המנהל האזרחי ופיצול מערכת הביטחון הם פיגוע ביטחוני”, מסר. “כעת, כשהסוגיה עלתה בדיונים ביטחוניים רגישים זה ברור, או שמדובר בהפקרות מוחלטת או שלסמוטריץ’ אין סמכות”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes