“נסע במהירות לכיוון מפגינים, נשקים נשלפו”: העצור מאיילון שעליו לא דיווחה המשטרה

יוסף חיים מאמיה חשוד שסיכן את חייהם של המפגינים באיילון, והשוטרים אף שלפו כלי נשק מכיוון שחשבו שמדובר בפיגוע. “למזלנו היה רכב שגרם לו לבלום”, אמר נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרו. חרף האירוע החריג, המשטרה לא דיווחה על המעצר – וספרה את חיים מאמיה כחלק ממניין העצורים בהפגנה

בית המשפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בשלושה ימים את מעצרו של יוסף חיים מאמיה, שחשוד בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, נהיגה פוחזת ברכב, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות ותקיפת שוטר במילוי תפקידו. לפי החשד, חיים מאמיה האיץ את רכבו לעבר מפגינים נגד המהפכה המשפטית. בנתיבי איילון. 

נציג המשטרה אמר בדיון הארכת המעצר כי המשטרה הקימה מחסום מקדים בחלק הצפוני של איילון אחרי שנחסם, כדי לשחרר נהגים שנתקעו בפקק. בשלב מסוים החשוד פרץ את המחסום עם רכבו והחל לנסוע במהירות לכיוון אותם מפגינים, בזמן שניידות משטרה רודפות אחריו. לפי נציג המשטרה, שוטרים שהיו במקום חשו סכנה לחיי אזרחים, ואף שלפו כלי נשק. 

“למזלנו היה רכב שגרם לו לבלום”, אמר נציג המשטרה. החשוד, מנגד, טוען שחשב ששחררו אותו מהמחסום ולכן נסע מהר. בדיון הארכת המעצר עלה גם שהחשוד התעמת עם שוטרים בזמן שביצעו את מעצרו. 

סנגורו של החשוד טען, מנגד, שאין לו עבר פלילי – ושמדובר בשיקול דעת מוטעה, שכן היה תקוע בפקק עד שנפתח נתיב על-ידי המשטרה. השופטת אביטל אמסלם, שקודם לכן שחררה ארבעה עצורים שעליהם דווקא כן דיווחה המשטרה, מיינה בהחלטה כי “הרכב עבר את החסימה המשטרתית, נצמד לשול הימני והמשיך בנסיעה מהירה תוך שהוא מסכן את השוטרים והאזרחים במקום. השוטרים חשדו שמדובר באירוע פח”ע ואף שלפו כלי נשק לאור החשש”. 

מסיבה לא-ברורה, המשטרה לא פרסמה את דבר מעצרו של החשוד אתמול – אלא ציינה אותו כחלק ממניין העצורים הכללי בהפגנה, שעמד בסך הכול על 21. הדבר תמוה במיוחד בשל העובדה שמדובר באירוע חריג, שבמהלכו שוטרים כאמור שלפו כלי נשק, והיה חשש לסיכון חיי המפגינים. בין האירועים שעליהם כן בחרה המשטרה לדווח: מפגינה שנשכה שוטרת ונעצרה. 

למעשה, מלבד חיים מאמיה, שוחררו כל העצורים מההפגנה אתמול: 16 שוחררו על-ידי המשטרה מבלי שהובאו בפני שופט, וארבעה נוספים שחררה השופטת אמסלם. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes