מדליית זהב ליונתן כהן באליפות אירופה לנוער בסיף

הישג נהדר לסייף הישראלי שהגיע ראשון באליפות שנערכה באסטוניה עם ניצחון 11:15 בגמר על יריב מקומי. בקיץ שעבר זכה במדליית הכסף באליפות אירופה לבוגרים

יונתן כהן זכה הערב (שבת) במדליית זהב באליפות אירופה לנוער בסיף הנערכת בטאלין, אסטוניה. כהן, המתחרה במכבי מעלות וחניכו יעקב פדרמן כבר רשם הישג הקיץ, כשזכה במדליית כסף באליפות אירופה לבוגרים לנבחרות.

כהן החל את היום עם שישה נצחונות בשלב הבתים ועלה אוטומטית לשלב ה-64 מהמקום השני. בכניסה ל-32 ניצח את הסייף הגרמני בתוצאה 9:15.

בכניסה ל-16 פגש את חברו לנבחרת דב בר וילנסקי, גם כן מאותו המועדון, וניצח אותו 12:15. בכניסה לשמונה גבר על הסייף השוויצרי 7:15 ואז ניצח ברצף שני סייפים איטלקיים והגיע לגמר מול באלם מרקוס האסטוני, שגם העידוד מהבית לא עזר כאשר כהן ניצח אותו 11:15 והוכתר לאלוף אירופה. 

כהן בן ה-19 התראיין ל”ידיעות אחרונות” ו-ynet אחרי הזכייה במדליית הכסף וסיפר על ההגעה לענף בעקבות אלונה קומרוב, ספורטאית שזכתה בדיוק באותו התואר בענף וגרה גם כן במעלות. עם הזמן נשאר בענף בעידוד אביו עד שהחלו להגיע התוצאות, שגרמו בין היתר לכניסתו המהירה אל הנבחרת הבוגרת. “”לפעמים טיפה מלחיץ, כי אין לי ניסיון. החבר’ה מרימים, מרגיעים”, סיפר אז והוסיף כי האימונים הקשים הם אלה שהביאו אותו לתוצאות הטובות, למרות גילו.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes