חבר הכנסת אמסלם תהה: “חנן יובל, מי זה?”, האמנים תקפו: “אפסים”, “בורים”

סערת סירוב ההופעה של חנן יובל בכנסת: כיממה מאז סירובו של הזמר להופיע במשכן, חבר הכנסת דודי אמסלם העלה ציוץ בטוויטר ובו תהה: “חנן יובל… מי זה?”, מה שעורר את זעם מצד קולגות של הזמר הוותיק. 

בין המוזיקאים שהביעו את תמיכתם היו דנה ברגר, כמו גם הזמרת מירי מסיקה, שהתייחסה לציוצו של אמסלם וכתבה בקבוצת וואטסאפ עם חבריה האמנים: “אפסים, אתה רק תתחזק מזה חנן יקר. מראה אותם בעליבותם”. איה כורם, מצידה, כתבה בטוויטר: “חנן יובל הוא איש אדיר, מוזיקאי אדיר, סולידרי עם הקולגות שלו, מלא בקלאסה. אם היו ממנים אותו, הוא בטח גם היה שר סייבר יותר טוב מאשר דודי אמסלם. הוא בטח גם היה בוחר רולקס יותר יפה”.  

יובל אף זכה לחיבוק מיושב ראש האופוזיציה יאיר לפיד, שהשיב לשאלה “מי זה?” של השר דודי אמסלם: “זה האיש שבזכותו מדינת ישראל מכירה את שיריו של הרב קרליבך, ביניהם ‘והאר עינינו’ ו’ישראל בטח בהשם’. הוא האיש שהמציא את המופע ‘הקוסקוס והסרפן’ כמחאה על קיפוח המזרחים, שהפיק את ערב שיריו של הרב ‘עוד אבינו חי’, הוא זה שהלחין ושר את ‘הכול דיבורים’ עם חיים משה, ואת ‘פסוליה’ של האסיר שושי מאגף 7, ואפילו את ‘אני וסימון ומואיז הקטן'”.

יובל עצמו הודה על התמיכה בו, וכתב כי “לא צריך לעשות עניין מאמסלם, זה רק נותן לו נפח. בכלל, ההתגייסות מרגשת אבל קצת מביכה. הכול בסדר”.

בדבריו, אמסלם אף הציע חלופה להופעה של יובל שבוטלה: “הייתי מציע למארגנים להביא את הזמר והיוצר הנפלא קובי פרץ, כדי שישיר לנו את השיר ‘אנחנו מאמינים בני מאמינים, ואין לנו על מי להישען, אלא על אבינו שבשמיים'”.

לפני זמן קצר הגיב קובי פרץ לדברים, וסיפר על הבוקר הסוער שקם אליו: “אני פתאום מוצא את עצמי תחת מתקפה ברשתות החברתיות כשאנשים אחים, ישראלים כמוני, כאלו שמעולם לא החלפתי איתם מילה או דיברתי עליהם סרה, משתתפים בחגיגה וקוראים לי ‘עבריין’ מורשע שישב בכלא ועוד מילים יפות. אני רוצה להבהיר: אני גאה להיות סמל לאדם שהצליח לבנות את עצמו בזכות כישרון, חריצות ועבודה קשה ולהגיע משיכון עוני עד לפסגת המוזיקה הישראלית ומנגד, ליפול הכי קשה שיש ולשלם על זה מחיר הכי אכזרי שהחברה יכולה להטיל על מישהו – גזילת חירותו. מהמקום הנמוך הזה, לצמוח בחזרה ולהוות סמל לשיקום וחזרה לחיים מלאים ומצליחים.

“…שאלה לי: לפני הכלא, מישהו הזמין אותי אי פעם לאירועים ממלכתיים? לכנסת, לבית הנשיא? לאירועי זיכרון? הזמר הכי מצליח בארץ, אבל להופיע באירוע ממלכתי? לשם אני לא שייך, למה? כי אני מזרחי מדי, ערס מדי, לא תכול עיניים ובהיר שיער, ההיפך מהישראלי היפה, אם תרצו, הקונטרה של חנן יובל. לאנשים כמוני עד עכשיו מעולם לא היה מקום בימים הממלכתיים של מדינת ישראל כי אנחנו עדיין חיים לפי סטריאוטיפים גזעניים של מה ישראלי בעיניך.

חנן יובל הוא זמר נפלא ויוצר מהחשובים בישראל. צר לי שבחר לסרב להופיע בכנסת ישראל ביום הקדוש לכולנו – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל… אשמח לשיר לכל כנסת ישראל בכל זמן ועת שתרצו. עבורי זה יהיה כבוד עצום ואולי גם הזדמנות להראות לילדים שלי שאחרי כל מה שאבא שלהם עבר, החיים לקחו אותו שוב למקום הכי גבוה ומכובד שיש. בעיני, זה יהיה הסיפור הכי חינוכי וערכי שאפשר ללמד”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes