זעזוע בהונג קונג: הדוגמנית המצליחה נרצחה וגופתה בותרה

אבי צ’וי, דוגמנית בת 28 עם 100 אלף עוקבים באינסטגרם, נעלמה בשבוע שעבר וחלקים מגופתה אותרו בבית בפרברי הונג קונג – לצד מסור חשמלי ומטחנת בשר. צוללנים, רחפנים ומטפסי הרים מחפשים אחר חלקי הגופה שטרם אותרו. הבעל לשעבר נעצר לפני שנמלט בספינה, גם הוריו ואחיו חשודים. הרקע: סכסוך כספי

הרשויות בהונג קונג הודיעו היום (א’) כי עצרו בחשד לרצח הדוגמנית אבי צ’וי – שגופתה בותרה וחלקים ממנה נמצאו בסוף השבוע בבית שכור בפברי העיר – את בעלה לשעבר של הדוגמנית ואת הוריו ואחיו. הרצח והפרטים הקשים שלו מזעזעים את תושבי הונג קונג, ולדברי המשטרה הוא תוכנן בקפידה על ידי החשודים, על רקע סכסוך כספי בינם לבין הדוגמנית. 

לזעזוע בהונג קונג תורמת גם העובדה שצ’וי, בת 28 במותה, הייתה דמות מוכרת למדי בעולם האופנה המקומי: היא הופיעה בשלל תערוכות בעולם, ובחודש שעבר הספיקה להשתתף בתערוכה בפריז. רק לאחרונה הופיעה על שער מגזין האופנה L’Officiel Monaco. היא גם נחשבת למשפיענית רשת, עם 100,000 עוקבים בחשבון האינסטגרם שלה, בו הרבתה לפרסם תמונות שלה עם מותגי יוקרה שונים, לעתים כשהיא מפליגה על יאכטות.

צ’וי נראתה לאחרונה ביום שלישי האחרון, אבל החיפושים אחריה החלו רק יום לאחר מכן, כאשר דוווח על היעדרותה. ביום שישי מצאה המשטרה חלקים מגופתה ביחידת דיור שכורה באזור כפרי בפרברי הונג קונג, במחוז בשם טאי פו. אתמול חשפה המשטרה פרטים חדשים ומזוויעים על מה שגילו שם החוקרים: לדבריה במקפיא בבית נמצאו רגליה של צ’וי, ובזירה אותרו גם חפצים שונים ששימשו לביתור הגופה והעלמתה, ובהם מסור חשמלי ומטחנת בשר. נמסר כי שרידי אדם אותרו גם בתוך סירי מרק. בבית, שלדברי המשטרה הושכר על ידי אביו של בעלה לשעבר של צ’וי רק לפני כמה שבועות, אותרו גם תעודת הזהות של הדוגמנית וכרטיסי האשראי שלה, לצד פריטים נוספים.

לא כל חלקי הגופה אותרו בבית, בהם הראש שלה, והמשטרה מסרה כי מבצע חיפושים מתנהל כעת בניסיון לאתרם. אתמול נשלחו יותר מ-100 שוטרים לחפש אחר חלקי הגופה באחד מבתי הקברות בהונג קונג, וגם צוות של צוללנים נשלח לחפש בתעלת מים סמוכה. רחפנים ואפילו צוות של מטפסי מצוקים מסייעים בחיפושים הללו. מפקד משטרת הונג קונג אלן צ’ונג מסר כי יחידת הדיור השכורה אורגנה בקפידה על ידי “רוצחים אכזריים”, וכי בנוסף למסורים אותרו שם כפפות, מסכות ומעילי גשם ארוכים.

הבוקר כאמור הודיעה המשטרה כי ארבעה נעצרו בחשד למעורבות ברצח: הבעל לשעבר, אביו, אמו ואחיו. הבעל עצמו, שנעצר אתמול לפי הרשויות ממש לפני שניסה לעלות על ספינה ולהימלט בנמל באי לנטאו (אחד האיים השייכים להונג קונג), טרם הואשם ברצח. כתבי אישום הוגשו עד כה רק נגד בני משפחתו: האב והאח מואשמים ברצח, והאם בעבירה של שיבוש מהלכי משפט. מפקד המשטרה צ’ונג מסר כי בין צ’וי לבין בעלה לשעבר ומשפחתו התנהל סכסוך כספי, סביב סכום של עשרות מיליוני דולר הונג קונגי. לדבריו “אנשים מסוימים” לא היו מרוצים מהאופן שבו הדוגמנית ניהלה את נכסיה. היא הותירה אחריה בן ובת, שאביהם הוא הבעל לשעבר שנעצר, ולדברי צ’ונג הם הועברו לחזקת אמה של צ’וי. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes