היו ברכב ונפגעו מירי המחבל: הלל ויגל יניב נרצחו בפיגוע בשומרון

שני האחים הלל מנחם יניב, בן ה-22, ויגל יעקב יניב, בן ה-20, נרצחו היום (ראשון) בפיגוע הירי בשומרון סמוך לחווארה. השניים, תושבי הר ברכה, למדו בישיבות ההסדר. הלל סיים בימים אלה שירות בחיל הים, ואף הוענק לו לאחרונה תואר מצטיין קורס. לאחרונה חזר מהשירות לפרק הלימוד הנוסף במסגרת מסלול ההסדר. יגל התגייס אף הוא למסלול ההסדר וסייע בתחילת השנה בהקמת שלוחת הישיבה בטירת כרמל. בימים אלו אמור היה להתחיל את ההליכים לקראת גיוסו הקרבי לצה”ל.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ מסר אחרי הפיגוע: “הלב נקרע מצער על הרצח האכזרי של האחים הלל ויגל יניב מהיישוב הר ברכה בפיגוע הטרור בחווארה. אני עצמי עברתי שם דקות ספורות לפני הפיגוע, וכל יום עוברים שם אלפים רבים של יהודים בדרכים. כל יהודי הוא מטרה עבור אותם מחבלים צמאי דם”.

“אני קורא לראש הממשלה להחזיר את המשלחת הישראלית מעקבא לאלתר”, המשיך השר. “‘רגיעה’ תושג רק כאשר צה”ל יכה בערי הטרור ומחולליו ללא רחם, בטנקים ובמסוקים, באופן שישדר שבעל הבית השתגע ויוציא להם את החשק לפגוע בנו. נדרוש כינוס מיידי של הקבינט לקבלת החלטות”.

המפכ”ל קובי שבתאי הביע את צערו, והוסיף: “אני סומך את ידי על השב”כ והמודיעין של צה”ל שידעו לסגור מעגל ולהגיע למחבל. אנחנו במצב מאוד רגיש וזה מחייב את כולנו לכוננות מבצעית, ולכן אני מבקש מכל קציני האג”מ לבדוק מוכנות ביחידות, לוודא שכל השוטרים במוכנות. משטרת ישראל נכנסת לכוננות מקסימלית במטרה להיות ברמת דריכות מבצעית מלאה”.

יו”ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את יו”ר הרשות הפלסטינית בעקבות הפיגוע. “זו לא הפעם הראשונה באירועים קשים כאלה. מידי שנה אנחנו מתריעים על אירועים קשים הללו ועל אוזלת היד מול הטרור הפלסטיני של המחבל אבו מאזן שמחבל, מסית ומשלח”, מסר. מהממשלה אני דורש – תהפכו כבר את השולחן, אתם לא יכולים להמשיך במדיניות הממשלה הקודמת שהפקירה את הביטחון ולצפות לתוצאות אחרות מול אבו מאזן וחבר המחבלים שלו”.

באיגוד ישיבות ההסדר קיבלו בתדהמה את הבשורה המרה על מותם של שני האחים בפיגוע. “אנו מתפללים לחיזוק המשפחה היקרה, חבריהם בישיבות וביישוב, וכלל ישראל”, נמסר. רמ”ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי הוסיף: “אנחנו מבקשים לשלוח חיבוק גדול למשפחה היקרה, ליישוב הר ברכה, לישיבות קריית שמונה וגבעת אולגה, ולכלל תלמידי ישיבות ההסדר ולומדי התורה בכל מקום. קוראים מכאן לצה”ל ולממשלת ישראל לא לנוח ולא לשקוט עד להשבת הביטחון לכל מקום במרחבי ארצנו, למגר את אויבינו הרשעים ולאפשר ליהודי לנסוע לישיבה, הביתה ולכל מקום שיחפוץ בביטחון”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes