בעקבות סערת חנן יובל ודודי אמסלם – קובי פרץ לא נשאר חייב: “אני מזרחי מידי, ערס מידי”

הבוקר (ראשון) קם הזמר קובי פרץ לסערה תקשורתית. הזמר חנן יובל סירב להופיע בכנסת ישראל באירועי ערב יום הזיכרון לחללי צה”ל, בעקבות הרפורמות במערכת המשפט. יובל אמר כי “הכנסת הזאת – של אלמוג כהן, של דודי אמסלם, של החברה גוטליב, של גלית דיסטל, של אריה דרעי, של יו”ר הכנסת – זאת לא הכנסת שלי. לשיר שם בפני גסי הרוח האלה זה לעשות שקר גדול לעצמי”.

בתגובה לדברים כתב אמסלם בחשבון הטוויטר שלו: “חנן יובל… מי זה? הייתי מציע למארגנים להביא את הזמר והיוצר הנפלא קובי פרץ כדי שישיר לנו את השיר ‘אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען, אלא על אבינו שבשמים'”. פרץ נקלע לשיח הפוליטי בין יובל לאמסלם וחטף תגובות קשות ברשת לאחר שכזכור ריצה עונש מאסר ונקרא על ידי המגיבים “עבריין”.

בואו לשדרג את האנגלית שלכם: לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

הוא החליט להגיב למקרבים וכתב: “קמתי הבוקר לסערה תקשורתית ואני פתאום מוצא את עצמי תחת מתקפה ברשתות החברתיות כשאנשים אחים, ישראלים כמוני, כאלו שמעולם לא החלפתי איתם מילה או דיברתי עליהם סרה, משתתפים בחגיגה וקוראים לי ״עבריין״ מורשע שישב בכלא ועוד מילים יפות. אני רוצה להבהיר: אני גאה להיות סמל לאדם שהצליח לבנות את עצמו בזכות כשרון, חריצות ועבודה קשה ולהגיע משיכון עוני עד לפסגת המוזיקה הישראלית ומנגד, ליפול הכי קשה שיש ולשלם על זה מחיר הכי אכזרי שהחברה יכולה להטיל על מישהו – גזילת חירותו. מהמקום הנמוך הזה, לצמוח בחזרה ולהוות סמל לשיקום וחזרה לחיים מלאים ומצליחים”.

עוד הוסיף וכתב: “חורה לי לקרוא את התגובות שבדרך כלל אני לעולם לא נותן להן מקום, אבל קשה לי התעלם, וכשאני קורא אותן, הן מחזירות אותי לשנים של הפריצה הגדולה. הייתי עוד אז תודה לאל מהזמרים מהמצליחים בישראל. אבל אני, קובי פרץ מכפר שלם, אף פעם לא הייתי מיינסטרים, לעולם לא התייחסו אליי כאל זמר לגיטימי שהצלחתו הגיעה בזכות. עכשיו אומרים ׳תביאו ״עבריין״ להופיע בכנסת אז זו פני הממשלה׳. אבל שאלה לי, ולפני הכלא, מישהו הזמין אותי אי פעם לאירועים ממלכתיים? לכנסת, לבית הנשיא? לאירועי זיכרון? הזמר הכי מצליח בארץ אבל להופיע באירוע ממלכתי? לשם אני לא שייך, למה? כי אני מזרחי מידי, ערס מידי, לא תכול עיניים ובהיר שיער, ההיפך מהישראלי היפה, אם תרצו, הקונטרה של חנן יובל. לאנשים כמוני עד עכשיו מעולם לא היה מקום בימים הממלכתיים של מדינת ישראל כי אנחנו עדיין חיים לפי סטריאוטיפים גזעניים של מה ישראלי בעינך”.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

“חנן יובל הוא זמר נפלא ויוצר מהחשובים בישראל. צר לי שבחר לסרב להופיע בכנסת ישראל ביום הקדוש לכולנו – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בעיני, לא משנה כמה סוערים הדיונים הפוליטיים במשכן בשאר ימות השנה עם וויכוחים, מחלוקות, צעקות וריבים, ביום הזיכרון כולנו מתאחדים ושמים את כל המחלוקות בצד. ושלא יהיה ספק, אני גאה בחבר הכנסת דודי אמסלם שבעיני מעז להציף בצורה מתריסה, את כל העוולות של המדינה הזו. תגחכו עליו, שהוא אדם פוגע ומזלזל, מצטער לומר לכם, האיש הזה מצליח לגעת שוב ושוב בכל הנקודות הרגישות בחברה ולהוציא רבים משלוותם – למה? כי הוא חושף את האמת והאמת חברים, כואבת”.

“דודי אמסלם היקר אוהב אותך. אני אשמח לשיר לך ולכל כנסת ישראל בכל זמן ועת שתרצו. עבורי זה יהיה כבוד עצום ואולי גם הזדמנות להראות לילדים שלי שאחרי כל מה שאבא שלהם עבר, החיים לקחו אותו שוב למקום הכי גבוה ומכובד שיש. בעיני, זה יהיה הסיפור הכי חינוכי וערכי שאפשר ללמד. חודש אדר שמח ורק אהבת חינם”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes