בלעדי | ה-CAS דחה את הערעור של גוואנגז’ו, זהבי יקבל 3 מיליון דולר

המוסד העולמי העליון לבוררויות ספורט פסק לטובתו של החלוץ שניהל מאבק משפטי נגד האקסית, והיא תיאלץ לשלם לו את הפיצוי שקבעה פיפ”א ביולי 2021 בצירוף ריבית

ביולי 2021 פסקה פיפ”א כי ערן זהבי יקבל פיצוי בסך 2.7 מיליון דולר בשל התביעה שהגיש במוסד המשמעת של ההתאחדות הבינלאומית כנגד קבוצתו לשעבר גוואנגז’ו R&F, שנקראת היום גוואנגז’ו סיטי. 

גוואנגז’ו ערערה על החלטת פיפ”א בפני ה-CAS (המוסד העולמי העליון לבוררויות ספורט) והליכי הערעור התנהלו במשך כשנה וחצי. בימים האחרונים ניתן פסק הדין של ה-CAS אשר החליט לדחות את הערעור של הקבוצה הסינית ולאשר את החלטת פיפ”א. ה-CAS הטיל על גוואנגז’ו לשלם לזהבי גם הוצאות משפט בגין ניהול ההליכים.

כזכור, זהבי והקבוצה הסינית מצויים בסכסוך משפטי מאז ספטמבר 2020, בעקבותיו עזב זהבי את גוואנגז’ו ועבר לאיינדהובן ההולנדית. תביעות הדדיות בסך מיליוני דולרים הוגשו על-ידי הצדדים למוסדות השיפוט של פיפ”א. גוואנגז’ו טענה כי זהבי הפר את ההסכם בינו לבין הקבוצה וכי על השחקן ועל איינדהובן לפצות אותה בכ-35 מיליון דולר.

משמעות ההחלטה האחרונה היא דחייה סופית של תביעה בסך עשרות מיליוני דולרים כנגד זהבי, וכי הוא זכאי לקבל כעת את הפיצוי שפסקה לו פיפ”א בזמנו בצירוף ריבית, העומד כיום על מעל ל-3 מיליון דולר.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes