רה”מ נתניהו מגיב להתבטאות שעוררה סערה: “תוקפים אותי ע”י עיוות של דברי”

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (שבת) פוסט בחשבון הפייסבוק האישי שלו והתייחס לסערה שנוצרה בעקבות התבטאותיו במהלך ישיבת הממשלה. על פי הדיווח, רה”מ התייחס למפגינים נגד הרפורמה המשפטית ואמר לשרים כי “אני רוצה לתת לכם אגרוף להלום בהם,  אותם האנשים שהפגינו נגד הסכם הגז ונגד החיסונים בקורונה – הם אותם אנשים שמוחים היום”.

בפוסט שפרסם, כתב נתניהו כי “הצביעות וחוסר האחריות של התקשורת וראשי האופוזיציה היא בור בלי תחתית. הם מכוונים ליצור אנרכיה במדינת ישראל ולפגוע בכלכלתה כדי להביא לבחירות שישיות. במשך שבועות הם שותקים מול קריאות מפורשות של מנהיגי המחאה לשפיכות דמים, שימוש בנשק, מרי אזרחי, סרבנות, הוצאת השקעות מישראל, רצח בראש ממשלה, פגיעה בבני משפחתו, בשים ובסמלי שלטון”.

במקום זאת, הם בוחרים לתקוף דווקא אותי על ידי עיוות מכוון של דבריי. לכל מי ששמע את דברי, היה ברור שכוונתי הייתה לנגח את הטענות השקריות של אלה שמפיצים תבהלה, ולא בשום קריאה לאלימות או פגיעה בזכות ההפגנה. הם אינם מוכנים לקבל את העובדה שהם הפסידו בבחירות. לשם זה הם מוכנים למוטט את הבית. הם צריכים להתבייש באופן שבו הם מנסים לעוות את התודעה של הציבור בישראל”.

עוד כתב, כי “במקום להיענות לקריאות שלנו להידברות ולהרגעת הרוחות, הם קוראים להלהטת הרוחות ולאנרכיה. אני קורא לקולות האחרים באופוזיציה לא לשתף פעולה עם ההפקרות הזאת ולהיכנס להידברות רצינית לטובת כל אזרחי ישראל ומדינת ישראל”.

מארגני ההפגנות על דבריו של נתניהו: “כל אזרח ואזרחית שקוראים את דבריו יודעים ששיקול דעתו אבד. זהי הגברה של דברי ההסתה שלו מאמש נגד מאות אלפי ישראלים טובים שנאבקים על הדמוקרטיה. כך נראה ראש ממשלה שהבין שאיבד את הלגיטימיות שלו. אנו קוראים לנשיא המדינה ולראשי המפלגות לגנות ולהוקיע את דבריו של המסית הלאומי. בושה”.

כאמור, לאחר הדיווח על דבריו של ראש הממשלה, נמסר מלשכתו הבהרה לדברים ומסרו בתגובה כי “כשראש הממשלה השתמש במילה להלום הוא התכוון לנגח בטיעונים השקריים של מי שמנסים להפיץ את הבהלה, ולא להלום פיזית באיש”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes