ירי לעבר עמדה צבאית בשומרון, בחברון פלסטינים יידו בקבוקי תבערה על חיילים

אחרי הדיווחים על פצועים מירי צה”ל בעזה, גם המתיחות ביהודה ושומרון עולה. חשודים פלסטינים השליכו בקבוקי תבערה לעבר פילבוקס של צה”ל, ובמקרה אחר בוצע ירי מרכב חולף לכיוון עמדה צבאית. אין נפגעים בשתי התקריות

ירי בוצע אמש (שישי) מרכב חולף לעבר עמדה צבאית בצומת ג’ית שבשומרון. מדובר צה”ל נמסר כי בעמדה זוהו פגיעות ותרמילים נמצאו באזור, אך אין נפגעים בקרב חיילי צה”ל. כוחות סורקים במרחב בחיפוש אחר חשודים בירי.

בתוך כך, חשודים פלסטינים יידו בקבוקי תבערה לעבר פילבוקס של צה”ל ליד חברון. לוחמי צה”ל ביצעו בתגובה ירי באוויר, אך החשודים נמלטו מהמקום.

אמש דיווחו הפלסטינים כי שני בני אדם נפצעו מירי צה”ל בגבול רצועת עזה בזמן שלאורך הגדר התקיימו כמה התקהלויות קטנות ובהן הובערו בין השאר צמיגים. בצה”ל אמרו כי לא נפתחה אש לעבר המפגינים – אלא ירי הרחקה – שבוצע רחוק מהם, אך בודקים את טענות הפלסטינים, שהודיעו כי מצבו של אחד הפצועים מוגדר קשה.

ביהודה ושומרון נרשמו אתמול הפרות סדר, כבכל יום שישי, בעזון בקלקיליה ובכפר קדום. ההתקהלות בגבול עזה והעימותים ביהודה ושומרון הגיעו על רקע המבצע של כוחות הביטחון בשכם ביום רביעי האחרון, שבו נהרגו 11 פלסטינים – בהם חברי ארגון “גוב האריות”.

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה הצדיע להמונים שיצאו למחות בתגובה ל”טבח בשכם”, כלשונו. הוא אמר כי ההתנגדות “היא גזירת גורל”. בגוב האריות קראו “למעורבות מאורגנת בהתנגדות באופן מיידי, יהיו הכלים אשר יהיו” – וברמאללה, המרכז השלטוני של הרשות הפלסטינית, הריעו להם כתמיכה בהתנגדות.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes