אנשי מוסד ביקשו אישור להשתתף בהפגנות נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט

אנשי מוסד ביקשו אישור להשתתף בהפגנות נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט

במוסד אישרו לעובדים מרמת ראשי מחלקות ומטה להשתתף בהפגנות, בתנאי שזהותם לא תיחשף, כך לפי פרסום בחדשות 12. הבוקר פורסם ב”הארץ” כי חיילי מילואים במערך המבצעים המיוחדים מאיימים לסרב לשרת אם החקיקה תימשך

February 24th, 22PM February 25th, 00AM

אנשי מוסד ביקשו אישור להשתתף בהפגנות נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט. בלשכתו של ראש המוסד דוד ברנע דנו בבקשה, ואישרו לעובדים מרמת ראשי מחלקות ומטה – דרגה המקבילה לזו של אלוף משנה בצה”ל – להשתתף בהפגנות, בתנאי שזהותם לא תיחשף, כך פורסם אמש (שישי) בחדשות 12. לפי הפרסום, ההחלטה התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי של הארגון בחן את הנושא והמליץ לאשר את הבקשה על בסיס החוק ותקנות שירות המדינה.

אתמול פורסם ב”הארץ” כי אנשי מילואים במערך המבצעים המיוחדים של אגף המודיעין מאיימים לסרב לשרת ביחידתם, אם הממשלה תמשיך בחקיקת החוקים להחלשת מערכת המשפט ללא השגת הסכמה נרחבת עליהם. “לא נתנדב למילואים במ”מ כשדגל שחור ענק מתנוסס מעל מעשי השלטון”, נכתב בעצומה שעליה חתמו עשרות קצינים, בהם קציני מילואים בדרגת אלוף משנה וסגן אלוף.

לדברי החותמים על העצומה, מדובר בשעת חירום. “החקיקה המדוברת תחריב את כל מה ששרתנו ולחמנו למענו – לא נתן לזה לקרות”, כתבו. עוד נכתב בעצומה כי “השירות במערך המבצעים המיוחדים מחייב הזדהות מוחלטת עם ערכי המדינה, וחופש מחשבה ללא מורא – דברים שייעלמו אם ניהפך לדיקטטורה”.

שלשום קרא הרמטכ”ל הרצי הלוי למשרתי המילואים “להשאיר את המחלוקת בחוץ, ולא לערב בה את המדים”, על רקע סימנים ראשונים של משבר במערך המילואים בצל המחאה נגד תוכנית הקואליציה. מובילי מחאת המילואמניקים כתבו להלוי בתגובה כי “הממשלה קורעת את העם ואתה צריך להתייצב איתנו באותה קריאה. זאת לא רפורמה ולא מהפכה משפטית, זאת הפיכה משפטית שפוגעת בביטחון המדינה. נתנו צו 8 לעצמנו. אלו המילואים האזרחיים שלנו”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes