חמור: אוהד הכה שחקן, אך האחרון הורחק באדום

האלימות במגרשים גואה. אמש (חמישי) במסגרת המחזור ה-22 בליגת נערים ג מרכז 1, אירחה מועדון כדורגל ירמיהו חולון את מכבי באר שבע למשחק בין הקבוצה מהמקום ה-6 (חולון) לזה האחרון (17), בו נמצאת באר שבע. אחרי 65 דקות משחק, איתי קושל קבע 0:1 לחולון ובדקה ה-74 אחד משחקניה הצעירים של מכבי באר שבע, ראה את הכרטיס האדום, זאת לאחר שאחד מאוהדי הקבוצה המקומית רץ לכיוונו והחל להכות אותו. המשחק פוצץ ולא הסתיים כסדרו.

אבי כפיר, אחד מהאבות שנכחו במקום, העלה פוסט חריף במיוחד בדף הפייסבוק האישי שלו כנגד ההתאחדות לכדורגל, איגוד השופטים והמשפחות שנתנו יד לאירוע החמור מצד המקומיים וכך כתב: “ליגת נערים בישראל שנת 2023. אני נוסע שעה וחצי כדי לראות את הילד במשחק כדורגל בחולון. ואז? רבע שעה לסיום המשחק, אוהד מקומי (אח של שחקן מקומי), קופץ בקלות מהיציע לתוך המגרש, מגרש הכדורגל שהילד אמור להיות בו הכי בטוח ומוגן! ופשוט מרביץ לשחקן באר שבע”.

“נער צעיר בן 14! חובט וסוטר לו לעיני השופט והשחקנים! וכשהנער מנסה להגן על עצמו השופט המהולל עוד מוסיף חטא על פשע ומוציא לו כרטיס אדום!!! אני מלווה את הבן שלי כבר 10 שנים בכל מגרשי הכדורגל ברחבי הארץ, 5 שנים מהם כמנהל קבוצה ובדבר כזה לא נתקלתי מעודי!!! לאן הגענו??? בושה!!! ואתם ההורים הנאורים שישבתם ביציע וראיתם את הביזיון הזה מה עשיתם?? הברחתם את הילד וההורים שלו מהמקום תוך כדי שהם גונבים ממני את המכשיר הנייד שלי כי הם ידעו שצילמתי את האירוע והעלמתם אותו ואת הנייד שחלילה לא יעצרו אותו! ושלא נדע במי מדובר!”.

“אוי לבושה שזה החינוך שאתם נותנים לילדים שלכם! ואתם ההתאחדות לכדורגל תנו לי תשובה אחת הגיונית איך קורה שנער בן 14 נוסע מעל 100 ק”מ לשחק כדורגל במסגרת הליגה של ההתאחדות לכדורגל וחוזר הביתה חבול וכאוב פיזית ונפשית! השחקן חייב להיות סמוך ובטוח שהוא מוגן בתוך תחומי המגרש !!! מעניין מה עובר להורים שלו בראש כשהוא מגיע הביתה ומספר להם את שאירע לו! אוי לבושה שראו עיניי היום!!!! מאד מאד מעניינת אותי תגובת ההתאחדות לכדורגל… תגובת השופט/איגוד השופטים”.

כרטיס אדום (רויטרס)

בדו”ח השופט, שהגיע לידי ONE, מצטיירת תמונה אחרת לחלוטין: “בדקה ה-72 ראיתי את מספר 25 של באר שבע, טספי ירין, פוגע באגרופו בשחקן חולון, ששוכב על הקרקע. מיד הגעתי למקום ושלפתי לעברו של 25 את הכרטיס האדום. בעודי מחזיק את הכרטיס האדום, קלטתי מולי אוהד קופץ מעל הגדר ההיקפית רץ ריצת אמוק, מקלל ומאיים ובלי לחשוב פעמיים מנחית אגרוף לפניו של מספר 25 מבאר שבע”.

אלעד משעלי, מנהל מחלקת הנוער במכבי באר שבע: “אני רואה האירוע בחומרה רבה. לא יכול להיות ששחקן, ילד, המשחק כדורגל ואוהד מתחיל להכות אותו. כשהילד מתחיל להתגונן ולהדוף אותו, השופט הוציא לו כרטיס אדום על הגנה עצמית. במקביל, הורים של חולון ביציע חוטפים את הטלפונים של אוהדי מכבי באר שבע על מנת למחוק את הסרטונים שצולמו”.

הוסיף, “אנשי חולון ביקשו מהשופט להמשיך את ההתמודדות, בעוד השחקנים שלנו לא יכלו לעשות זאת, תוך בכי ואיומים מצד חולון. ההורים מתכוונים להגיש תלונה במשטרה והילד, שראה כרטיס אדום על לא עוול בכפו, לא מעוניין לחזור ולשחק כדורגל יותר. גם ההורים מצדדים בזה. עגום שכך יפרוש מכדורגל בגלל הסיטואציה העלובה הזו. עצוב לנו כמועדון כדורגל”.

ממועדון הכדורגל מ.כ ירמיהו חולון נמסר בעקבות מקרה האלימות החמור שאירע: “זה לא כל הסיפור כפי שמוצג ואנחנו מעדיפים שלא לנהל אותו במדיה ובתקשורת”.

עומרי לוי כובש במדי הפועל ת”א נערים ג

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes