השלטון המקומי: הגענו להבנות, מערכת החינוך תפעל מחר כסדרה

השלטון המקומי: הגענו להבנות, מערכת החינוך תפעל מחר כסדרה

ההבנות, שהושגו עם יו”ר ההסתדרות, נוגעות להסכם השכר של הסייעות בגנים ובחינוך המיוחד. ברשויות המקומיות הבהירו שהמאבק מול האוצר על יתר דרישותיהם יימשך

February 23rd, 21PM February 23rd, 21PM

מערכת החינוך תפעל מחר (שישי) כסדרה – כך הודיע הערב מרכז השלטון המקומי. לפי ההודעה, הרשויות המקומיות שפתחו בשביתה הגיעו להבנות עם יו”ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, בנוגע להסכם השכר של הסייעות בגני הילדים ובחינוך המיוחד, ובעקבות כך הוחלט להשיב את מערכת החינוך לפעילות.

לצד הדרישות הנוגעות לסייעות, הרשויות המקומיות דורשות ממשרד האוצר לזרז את המשא ומתן על הסכם השכר עם ארגון המורים העל־יסודיים, שחלקם מועסקים על ידי השלטון המקומי. בשלטון המקומי הבהירו שאף שהשביתה הסתיימה, המאבק מול האוצר על שאר דרישותיהם יימשך. “ביום ראשון נעלה כולנו עם משאיות פינוי האשפה ואוטובוסים צהובים (איזוריות) לירושלים למחות על כל שאר הנושאים עליהם טרם קיבלנו תשובות”, נכתב בהודעה.

בנוסף לכך, הרשויות המקומיות דורשות מהאוצר תוספות תקציב בתחומי הפיתוח, סיוע להתחדשות עירונית ושמירה על החופים, ביטול קרן הארנונה שהממשלה מתכננת להקים ושלטענת הרשויות תפגע בהכנסתן, ותוספת תקציב לבנייה של כיתות לימוד לצד הגדלת התקציב להסעות תלמידים.

בתוך כך, מסתמן שבארגון המורים העל-יסודיים צפויים להכריז על עיצומים במהלך השבוע הבא. המורים דורשים תוספת שכר למורי התיכונים. ביום שני כינה שר האוצר, בצלאל סמוטריץ’, את השביתה “הזויה” וטען שדרישות הרשויות הגיעו לאחר ההכרזה עליה ולא לפני כן.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes