היועמ”שית לקיש: ההצעה להשתלטות על הספרייה הלאומית לא תוכל להיכלל בחוק ההסדרים

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, הודיעה היום (שישי) לשרי הממשלה כי ההצעה של שר החינוך יואב קיש, שתאפשר לו לשלוט בדירקטוריון הספרייה הלאומית, לא תוכל להיכלל בחוק ההסדרים.

זאת, מאחר והיא לא עברה את ההליך המקצועי והמשפטי המתאים, הוגשה ללא עבודת מטה והיא מעוררת שאלות כבדות משקל על עצמאות הספרייה הלאומית.

קיש מנסה לקדם את ההצעה תחת הכותרת “הגברת השקיפות והפיקוח הציבורי על הספרייה הלאומית”, שתשנה את המעמד העצמאי של הספרייה ותאפשר לשר החינוך לשלוט במינויים בדירקטוריון, ובין השאר גם להדיח את הרקטור, פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, שנחשב לאחד הגורמים השנואים בליכוד בעקבות חקירות ומשפט נתניהו.

היום אישרה הממשלה את תקציב המדינה, שיעמוד בשנת 2023 על 484 מיליארד שקלים, וב-2024 על 513 מיליארד שקלים. התקציב עבר ללא מתנגדים, מלבד שר התיירות חיים כץ, שהחרים את ההצבעה במחאה על הקיצוץ במשרדו וביטול הפטור ממע”מ על התיירות, שהוא חלק מחוק ההסדרים. כעת, התקציב יעבור לכנסת, שם הוא מיועד לפי התכנון לעבור בקריאה ראשונה עד סוף החודש הבא.

נתניהו בירך על אישור התקציב: “אנחנו רוצים להראות שהמסורת שיצרנו כאן במדינת ישראל, של כלכלה חופשית עם אחריות פיסקאלית ומוניטרית, ותיאום בין הדברים, ועצמאות הבנק, אלו הדברים שעומדים לנו בכל עת, ובמיוחד בעת הזאת. אני חושב שהתקציב הזה עושה את זה. כלכלת ישראל חזקה, היא איתנה. עם התמיכה הגורפת הזאת של שרי הממשלה היום, היא חזקה יותר”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes