החלטה מפתיעה של משרד החינוך: פרס ישראל לזמר עברי יוענק גם השנה

באופן חריג, משרד החינוך החליט להעניק גם השנה פרס ישראל לזמר עברי. במשרד החליטו על הצעד בימים האחרונים. מודעה על כך פורסמה מוקדם יותר השבוע בעיתונות, אך בפרסומים קודמים, למשל בהודעה על פרס ישראל לחקר משפטים, הקטגוריה כלל לא הופיעה.

ההחלטה חריגה מכמה סיבות: ראשית, בדומה לקטגוריות אחרות, הפרס בקטגוריה זו מוענק בדרך כלל אחת לחמש או שש שנים, וכזכור הוא הוענק רק בשנה שעברה לאביהו מדינה. ברקע הדברים ישנה ביקורת חוזרת הנשמעת מדי כמה שנים, על התדירות הנמוכה מדי של הענקת פרס ישראל בתחום זה.

שנית, הקטגוריה לא הופיעה בטפסים שפורסמו מוקדם יותר השנה, כנהוג, ולציבור ניתן זמן מצומצם במיוחד להגיש מועמדים לפרס. במשרד החינוך מפנים את האזרחים להגיש את המלצותיהם לפרס באתר המשרד עד ליום שני הקרוב, ואומרים כי בשל ההחלטה המאוחרת, זהות הזוכה בפרס גם תתפרסם ככל הנראה בשלב מאוחר. כזכור, טקס פרס ישראל יתקיים בעוד כחודשיים בלבד, ב-26 באפריל.

פרס ישראל לזמר עברי הוענק בעבר למשה וילנסקי, חיים חפר, נעמי שמר, סשה ארגוב, שושנה דמארי, יעקב אורלנד, יפה ירקוני, אהוד מנור, גיל אלדמע, יהורם גאון, נחום היימן, דב זלצר, נורית הירש ואביהו מדינה. אמנים נוספים בתחום, כמו הגבעטרון והגשש החיוור, זכו בפרס ישראל בקטגוריית מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes