בן גביר גיבה את החייל שתועד מכה פלסטיני בחברון: “צריך לקבל גב ולא כלא”

בן גביר גיבה את החייל שתועד מכה פלסטיני בחברון: “צריך לקבל גב ולא כלא”

השר הגיב להחלטת צה”ל לשפוט לעשרה ימי מחבוש חייל שתועד דוחף ומכה ללא סיבה את פעיל זכויות האדם עיסא עמרו. בציוץ שפרסם כינה בן גביר את עמרו “אנרכיסט, שמציק לחיילי צה”ל”

February 14th, 09AM February 14th, 10AM

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע הבוקר (שלישי) כי הוא מגבה את החייל שתועד אתמול מכה פלסטיני בחברון ונשלח לעשרה ימי מחבוש. “חיילים צריכים לקבל גב, לא כלא”, כתב בן גביר בטוויטר.

בציוץ שפרסם הבוקר כתב: “בושה וחרפה! האנרכיסט עיסא עמרו שמציק באופן תדיר לחיילי צה”ל בחברון לעשות את העבודה, עושה זאת שוב, רק שהפעם זה היה עם צוות צילום של גוף תקשורת אמריקאי. אני מגבה בכל הכח את החייל שלא שתק”.

החייל תועד אתמול תוקף באלימות פעיל זכויות אדם בחברון. בסרטון שפורסם החייל נראה דוחף אל המדרכה את הפעיל, עיסא עמרו, ללא סיבה נראית לעין ובועט בו כשהוא שוכב על הרצפה. עמרו, שהותקף בעת שערך סיור בעיר, לא הגיש תלונה.

עמרו ערך את הסיור לצוות של עיתון הניו יורקר, שבו השתתף גם העיתונאי זוכה פרס הפוליצר לורנס רייט. מצה”ל נמסר כי האירוע תוחקר בצורה מעמיקה ויסודית על ידי המפקדים, וכי “בעקבות מסקנות התחקיר, החייל נשפט לעשרה ימים בכלא, בסיומם יוחלט על המשך שירותו כלוחם”.

בנובמבר הצבא הכריז על ביתו של עמרו, פעיל מוכר בחברון, כשטח צבאי סגור. זאת לאחר שבמשך שבוע התלונן עמרו על אלימות של מתנחלים נגדו ונגד פעילים אחרים. הצו, אותו הוציא מח”ט יהודה ישי רוזיליו, אסר על הגעה של כל אדם למקום למעט עמרו עצמו. עורך דינו של עמרו שלח דרישה לפתיחת חקירה פלילית נגד המח”ט בעקבות החלטתו, בטענה כי מדובר בשימוש לרעה בכוח המשרה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes