שר התיירות כץ: “בניגוד לעמדת האוצר, התיירות היא זרז כלכלי ולא נטל”

התיירות הבינלאומית התאוששה ממשבר הקורונה וחוזרת להיקפי שיא, וישראל נחשבת ליעד אטרקטיבי לתיירות יוצאת ונכנסת. למעלה מ-750 מציגים, מיותר מ-40 מדינות, השתתפו בפתיחת תערוכת התיירות הבינלאומית IMTM בשיתוף משרד התיירות, באולם הכנסים הגדול אקספו בתל אביב.

158 הביתנים הססגוניים ביריד, בהם הוצגו שלל הצעות לטיולים וטיסות בארץ וברחבי העולם, יצרו חוויה ססגונית של מגוון תרבויות, נופים ואטרקציות באולם גדול אחד. בין המשלחות שהשתתפו השנה בתערוכה היו ממרוקו, פיליפינים, אזרבייג’ן, יפן, גאורגיה, ספרד, טורקיה, ברזיל, סרי לנקה, איטליה ובולגריה.

שר התיירות חיים כץ, אמר בטקס הפתיחה: “בניגוד לעמדת האוצר, התיירות היא זרז כלכלי ולא נטל. ממשלת ישראל צריכה להחליט אם היא רוצה תיירות בישראל או לא. אני אעשה כמיטב יכולתי להגדיל את התקציב ולמנוע את כל הגזרות המיותרות והלא חכמות. אם נדמה למישהו שהוא יוכל לשפר את המאזן שלו בגזלה של התיירות בישראל – הוא טועה”.

כץ הוסיף כי משרדו פועל לקידום מהיר ויעיל של פרויקטים לפיתוח ושדרוג תשתיות, הוספת חדרי מלון והגדלת ההיצע התיירותי.

בבולגריה מצפים שלאחר תיירות החורף, יחול השנה גידול גם בתיירות הקיץ, לערי החוף וגם לטיולים בסופיה וברחבי המדינה. “בשנת 2022 היתה התאוששות וכ-190 אלף ישראלים הגיעו לבולגריה. היעד הוא להגיע לכרבע מיליון תיירים מישראל בשנה, כפי שהיה לפני הקורונה”, אמרו ל”מעריב” אנשי תיירות מבולגריה, שהגיעו במיוחד ליריד הבינלאומי.

גם במרוקו מקווים להגיע לכ-250 אלף תיירים ישראלים בשנה. משרד התיירות המרוקאי הציב דוכנים מרשימים ואותנטיים, עם מגוון הצעות לביקורים במרקש, קזבלנקה וטיולים במגוון סוגים. 

לצד משרדי, לשכות וסוכנויות תיירות, ביריד גם השתתפו חברות תעופה, בהן אל על, ישראייר וארקיע, לצד חברות תעופה ממדינות נוספות בעולם. מנכ”לית אל על, דנה בן טל-גננסיה הכריזה על פתיחה בקרוב של קו טיסות חדש של החברה בין נמל התעופה בן גוריון לטוקיו. בחברה צופים שהקו יהיה בתפוסה גבוהה, מאחר וישראל גם נחשבת כיעד אטרקטיבי לתיירות מיפן.

ביום חמישי תירשם הסטוריה נוספת, כאשר לאחר כ-15 שנים חברות תעופה מישראל יחלו להפעיל טיסות מסחריות סדירות לטורקיה. הטיסה הראשונה תהיה של חברת ישראייר והיא תושק בטקס חגיגי.

יעד טיסות חדש שייפתח לטיסות מנתב”ג הוא אזור טרנבה במערב סלובקיה, כאשר לראשונה ייפתח קו טיסות ישיר שיחבר את תל אביב לנמל התעופה הבינלאומי בעיר הנופש פשיטני, החל מה-18 באפריל. לשכת התיירות OVERSEAS (מקבוצת ג’נסיס) חתמה על הסכם להפעלת הטיסו הישירות, שיופעלו על ידי מטוסי ארקיע.

יעד חדש נוסף על רקע הגאות בתיירות, יהיה בהפעלת שתי טיסות שבועיות על ידי אשת טורס לנמל התעופה אקסוס בחצי האי פלופונס ביוון, החל מה-7 במאי. אשת טורס הודיעה שהיא תשווק בנוסף לטיסות מלונות ברמת חמישה כוכבים הכל כלול או חצי פנסיון בחצי האי.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes