שיחות בין מבריחות הסמים נחשפות: “עשיתי את העבודה ולא ראיתי שקל”

לידי ynet הגיעו חלקים מההתכתבויות בין שתי נאשמות בפרשת “המזוודות הוורודות”, שבהן הן משוחחות על התשלום, ועל החששות. “מחכות למזוודות, מקווה שדברים יעברו בשלום. אין לי כוחות”, כתבה אחת הנאשמות לארבל מזרחי, “ראש הקבוצה”. התכתבות אחרת: “12,950 לפני העבודה, אחריה נהיה 41,950”

בתחילת החודש פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד ארבל מזרחי (23), עידן צאובר (24), לי פוני (22) ואוראל בן חיים (24), בגין ייבוא מברלין של כ-15 ק”ג סמים מסוג קוק וקטמין. כמו כן, לפי כתב האישום, הצעירות הבריחו סמים בין ספטמבר 2022 לינואר 2023 בסוג ובמשקל שאינם ידועים, בהזדמנויות שונות, מברלין ומבודפשט. ל-ynet הגיעו חלקים מההתכתבויות בין שתיים מהמעורבות בפרשה – מזרחי ונאשמת נוספת, שבהן מציגה הנאשמת האחרת חששות, וגם משוחחת עם מזרחי על התשלום.

באחת ההתכתבויות, נכתב למזרחי, שלפי האישום עמדה בראש “קבוצת המבריחות”: “עשיתי את העבודה שעשיתי. מספיק שנדפקתי כאן הכי מכולן ולא ראיתי שקל. שישלח שליח לאסוף את זה מהבית שלי”. עוד נכתב: “אני לא אמורה לסכן את החיים שלי לבד בכל זה. די כבר, זה פשוט לא פייר”. מזרחי השיבה לה: “סבבה נשלח נהג מונית”. 

בהתכתבות אחרת נראה כי אחת הנאשמות התייחסה בשיחה עם חברתה לסכומי הכסף שיקבלו, וכתבה כי “12,950 לפני העבודה, ואחריה נהיה 41,950”. בשיחה אחרת בהמשך מסרה לה כי “הוא לא הביא לי בסוף עלייך. הביא לי 2,300, לא מאמינה”.

מכתב האישום עולה כי מזרחי יצרה קשר עם אדם נוסף על מנת לייבא סמים לישראל. כדי להוציא את התכנית לפועל, הציעה מזרחי לצאובר, פוני ובן חיים לטוס יחד לייבא את הסמים מברלין תמורת תשלום של 30 אלף שקלים, ועוד שלושת אלפים שקלים עבור הוצאות טיסה ולינה, והן הסכימו. בהמשך, מזרחי הזמינה ושילמה במזומן עבור כרטיסי טיסה לארבעתן, ובהוראת האדם הנוסף, הוחלט כי הן יטוסו יחד לברלין, ויחזרו בשתי טיסות נפרדות.

בהתכתבות נוספת נראה כי אחת הנאשמות הסבירה לחברתה על כך שייקבלו סכום נוסף לשהייה בחו”ל, וכתבה: “נקבל עוד כמה שקלים על השהייה”. בעוד התכתבות שהגיעה לידי ynet נראה איך אחת הנאשמות כתבה לשנייה: “כולנו בסערת רגשות”, וזו הביעה חששות וכתבה בתגובה כי הן “מחכות למזוודות, מקווה שדברים יעברו בשלום. אין לי כוחות נפשיים כבר”. חברתה ענתה לה: “הדברים עוברים בשלום נקודה. אין לך מה לפחד”.

הפרקליטות אמרה כי הקוקאין והקטמין שהוברחו בינואר הוסלקו במכשירי סוני פלייסטיישן, בקבוקי שמפו ואריזות ים המלח. הצעירות טסו לארץ בטיסות נפרדות מברלין ב-15 בינואר 2023, כשבסך הכול הן החזיקו כ-12 ק”ג קוקאין בשווי שנאמד בין כ-1,933,760 ל-2,296,340 שקל, וקטמין במשקל של כ-2 ק”ג ששווי נע בין 133,440 ל-177,920 שקל.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes