רוטמן: מוכן לפשרות, אלו גבולות הגזרה

בהמשך לפרסום הבוקר (שלישי) ב”ישראל היום” על סימני הפשרה וגבולות הגזרה של מובילי הרפורמה מוכנים ללכת, אומר יו”ר ועדת חוקה שמחה רוטמן: “נכון לפשרות, אם יש מו”מ רציני יש פשרות. אמרתי ל(גלעד) קריב – אם תבוא למו”מ אמיתי תקבל. כשיש צד שמדבר באמת יש פשרות. בשביל פשרה צריך לקבל תמיכה חזרה של הצבעה מהאופוזיציה”.

בין היתר, הוא מתכוון לכך שהוא מוכן לוותר על ביטול עילת הסבירות ולצמצמה והסכמה למתווה סולברג (המתווה של הנשיא). כמו כן הבהיר כי בסוגיות בחירת שופטים לא יוותר על רוב לפוליטיקאים ולא יינתן וטו לשופטים. כמו כן לא יוותר על פסקת התגברות ברוב של 61.

על השאלה למה לא יעצור את החקיקה, אמר: “יש כרגע שבוע לדבר, אני ויריב אמרנו ‘בואו נדבר’. עצירת החקיקה היא דרישה פוליטית אופוזיציונית שנועדה לקבל הישג פוליטי. אני לא רואה סיבה לתת לאנשים ששורפים את המדינה והסחטנים הישג פוליטי החקיקה הזו היא חשובה ובעדיפות עליונה כך נקבע בהסכם הקואליציוני. להגיד ל-64 מנדטים לחכות כדי שלפיד יואיל בטובו לבוא לנשיא, זה חוצפה.

על הפשרות לגבי הרפורמה, אמר: “עצם ההצעה שבג”ץ יכול לפסול חוקים זה התפשרות מבחינתי. אני בכלל בעד מודל בריטי שבית המשפט יכול רק לתת הצהרה שהחוק לא טוב אבל הוא נשאר בכנסת”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes