מת מפצעיו שוטר מג”ב שנדקר בידי פלסטיני במחסום שועפאט ונורה בידי מאבטח

מת מפצעיו שוטר מג”ב שנדקר בידי פלסטיני במחסום שועפאט ונורה בידי מאבטח

השוטר, אסיל סוואעד מהכפר חוסנייה, ערך בידוק באוטובוס יחד עם מאבטח, אז שלף נער פלסטיני בן 13 סכין ודקר אותו. המאבטח ירה לעבר הנער ופגע גם בשוטר ■ אחר הצהריים פלסטיני בן 14 דקר נער בן 17 בעיר העתיקה בירושלים ופצע אותו קל

February 13th, 16PM February 13th, 23PM

שוטר מג”ב נהרג הערב (שני) לאחר שנדקר בידי פלסטיני בן 13 במחסום שועפאט, ונפגע גם מירי מאבטח שעבד לצדו. לפי המשטרה, השוטר, סמ”ר אסיל סוואעד, עלה עם מאבטח אזרחי לאוטובוס כדי לערוך בידוק, אז הנער הפלסטיני דקר אותו. המאבטח בתגובה ירה לעבר הדוקר, ופגע גם בסוואעד. הנער, תושב מחנה הפליטים שועפאט, נעצר. כוחות משטרה שנכנסו למחנה הפליטים בעקבות התקרית עצרו גם את הוריו ואחיו לחקירה.

בעקבות הדקירה כוחות מג”ב ומשטרה הגיעו למחסום וסגרו אותו לתנועה. מפקד מחוז ירושלים ומפקד משמר הגבול קיימו הערכת מצב בזירה, לאחריה נסגר זמנית המעבר לתנועת כלי רכב. בשיחה עם כתבים סיפר מפקד מרחב מג״ב עוטף ירושלים, עמרם נידם, כי סוואעד ניגש לחבורת צעירים שישבה בסוף האוטובוס, בהם הדוקר ש”הסתער לעברו”. הוא אמר כי “יש מגמה חד משמעית של ילדים שמבצעים פיגועים”.

לפי המשטרה, במהלך הפעילות פלסטינים יידו אבנים לעבר הכוחות. כמו כן, החיילים ירו לעבר נהג רכב שהגיח לעברם במהירות, בחשד שניסה לדרוס אותם. הנהג נפצע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי.

סמ”ר סוואעד, בן 22, תושב הכפר הבדואי חוסנייה שבגליל, שירת בשירות קבע במג”ב באותה הפלוגה שבה שירת בסדיר. סוואעד הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ושלוש אחיות. הוא היה השישי בין שמונה ילדים. אח צעיר ממנו משרת גם הוא בצה”ל. חבריו בפלוגה סיפרו כי סוואעד היה “האדם הכי שמח, תמיד סייע ועוזר לכולם, נרתם תמיד לכל משימה ואהב את השירות”. הלווייתו תיערך מחר בשעה 15:00 בחוסנייה.

מפכ”ל המשטרה יעקב שבתאי הגיע הערב למחסום שועפאט בו סוואעד נהרג ואמר כי “אסיל היה לוחם מצטיין שעמד תמיד בקו הראשון ולא אחת סיכן את חייו למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל”. הוא הוסיף כי “מפקדיו מספרים על לוחם אהוב על חבריו ומפקדיו שרואה בשרות במשמר הגבול שליחות למען בטחון המדינה”.

היום אחר הצהריים נפצע באורח קל נער בן 17 בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים. לפי המשטרה, החשוד – בן 14 ממחנה הפליטים שועפאט – דקר את הנער בגבו ברחוב השלשלת בעיר, השליך את הסכין ונמלט מהמקום. כעבור זמן קצר הוא נעצר בהר הבית, והסכין נתפסה בזירה.

באוקטובר נורתה למוות החיילת נועה לזר באותו המחסום. המחבל עודי תמימי הצליח להימלט ונורה למוות עשרה ימים לאחר מכן כשביצע פיגוע ליד מעלה אדומים. בעקבות המקרה, חודש לאחר מכן בהנחיית הרמטכ”ל אביב כוכבי הסתיימה פעילות חיילי צה”ל במחסום. בעקבות הירי בלזר, הודיע בנובמבר מפקד מג”ב, ניצב אמיר כהן, כי החליט להדיח שלושה שוטרים בשירות קבע בשל “אי-עמידה בערכי מג”ב”. לפי הודעת מג”ב וצה”ל, בתחקיר התקרית התגלו כשלים בשגרת הפיקוד במחסום, במהירות התגובה של הלוחמים לירי ובאיכותה ובאי-חתירה למגע עם היורה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes